6 mesaj [Son gönderi]
editor (editör)
Offline
Son giriş: 26/05/2011
Dua isteyen bir kardeşimiz var

Bir kardeşimizin gönderdiği mesajı sizinle paylaşmak istiyorum. Bu kardeşimiz için dua edelim.

Mesaj metni: Ben 4 yıldır intermet ortamında sefahete düştüm çok pis şeylere bulaştım.MANEVİ DEĞERLERİN HEPSİ NAZARIMDA ELMAS İKEN ŞİŞEYE DÜŞTÜ VE ŞİMDİ BİR AKIL HASTANESİNDEYİM.KENDİMİ MÜSLÜMAN GÖREMİYOM .BURDAN KURTULMAK İİÇİN BANA BİR DUA KAMPANYASI BAŞLATIN NE OLUR ALLAH İÇİN.YALVARIYORUM SİZE

Yorumlar

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

                                Hayatın 'LÂ İLAHE' faslı


Hayatın ’Lâ ilâhe’ faslı

Aylak aylak yüzüyorsun anlamsızlık deryasında. Soğumuşsun. Dünyadan. Yaşama iştahın yerle yeksan olmuş. Solup kurumuş dünya bir ceset gibi uzanmış yatıyor içinde. Hayat can çekişiyor ruhunda. Kalbinin elleri kırık. Duygularına inme inmiş, felç olmuş bir kol gibi mecalsiz.

Bozguna uğramış kalbin. Her bir köşesini ayrı bir dert tutmuş. Her köşesinde bir tutam sancı.

Hayat yorgunusun.

Uçup giden bir kuş gibi her şey, adını bilemediğin.

Ne güzel işte.

Hayatın "Lâ ilâhe" faslındasın. Baksana, ne güzel de inliyor kalbin: "Hiçbir şey ilah değildir. Kalbin alakasına fikrin merakına değmiyor."

Adsız sokaklara dönmüş yaşamın. Sanki sırtında taşıyorsun güneşi. Varlıklar taş kesilmiş yüreğinde. Harfler silinmiş. Sözcükler unutulmuş. Dünya biçimini yitirmiş. Karanlığa sürüklenmiş dünyan. Işıklar solmuş, donmuş kalmış yüreğinde. Zaman gömülü kalmış. Yolunu yitirmiş yolcusun. Tüm yollar çıkmaz sokak olmuş.

İyi ya işte.

Hayatının "Lâ ilâhe" safhasındasın.

Her yol, benden bir şey bekleme, diye sesleniyor sana, benden umudunu kes. Ben senin ilahın değilim diyor. Kalbin de bu seslenişe karşılık verip yüzünü çeviriyor dünyadan.

Koca bir güneş doğuyor dünyanın üstüne. Ama onun aydınlattığı varlıklar senin içini karartıyor. Güne başlamayı bile istemiyorsun bu yüzden. Karanlıkta biraz daha rahatsın. Uykunun karanlığına veriyorsun kendini sen de. Ah bir de şu rüyalar olmasa! Âlem-i misale bir girmesen, gözlerin dünyaya kapalı uyuyup kalsan.

Çare olarak eskiye dönmeyi istiyorsun. Yeniden hazlara gömülmek, yeniden neşelere gark olmak istiyorsun. Yanılıyorsun.

Ne kalbinin depremleri vardı daha üç beş ay öncesine dek, ne de sular seller silip süpürmüştü ruhunu. Her şey düzenli bir ilkbahar bahçesi gibiydi. Emellerin dal budak salmıştı içinde.
Hedeflerin vardı. Çalışıp çabalamak için enerjin vardı. Dünya sonsuz bir beşikti. Sallanıyordun. Uyuyordun mışıl mışıl. Dünyadan hiçbir kuşku duymuyordun. Sana istediklerini verecekti. En azından sen kopara kopara alacaktın ondan.

Sonra, dünyanın karanlığı yuttu seni.

Kalbinle dünya arasında sonsuz bir "yol" açıldı.

Sevinmelisin.

Uyandın.

Hayatının "Lâ İlâhe" safhasına uyandın.

Baksana nasıl da inliyor "Lâ İlâhe" diyerek ruhun. Uyanışın sancısıdır kalbinin altını üstüne getiren. Nasıl da idrak etmiş kalbin, bu dünyada hiçbir şeyin ilah olmadığını, olmazsa olmaz olmadığını, dünyevi emellerinin boşunalığını.

Hayatı düşünüyorsun, anlamsız geliyor. Hayatını düşünüyorsun, anlamsız geliyor. Kendine kızıyorsun, neden gönlüm her şeyden geçti diye. Hatta hissettiklerinin Yaratıcını üzdüğünü zannediyorsun belki de.
Belki de imanını sorgulayıp bunu iman zayıflığına yoruyorsun. Niye böyle hissediyorum diye dövünüyorsun. Aklın hayatın anlamını derinden bilirken, kalbinin öyle hissedemeyişini şerre yoruyorsun.

Diyorsun ki: "Her şeyin anlamsız gelmesi anlamsız geliyor."

Yanılıyorsun.

Sadece hayatının "Lâ ilâhe" safhasındasın.

Hayatta en büyük hakikat "Lâ ilâhe illâllah" değil midir? Bu sonsuz hakikatli cümlenin iki safhası var baksana. Mutlak Varlık bizden yalnızca "illâllah" dememizi istemiyor. Kolay mı öyle "illâllah" diyebilmek.
Bir bedeli olacak. "İllâllah" demenin yolu "Lâ ilâhe" den geçecek. "İlahımız yalnızca O’dur" demeden önce hiçbir şeyin ilah olmadığı gerçeğiyle yanıp tutuşacak kalbimiz. Kalbimiz her "Lâ" deyişinde dünyadan kopmanın, ondan soğumanın acısını yaşayacak.

İşte, kalbin koca bir "Lâ" diyor yalnızca. "Lâ", diye haykırıyor, "hayır" diyor. O’nsuz her şeyi reddediyor. "Hiçbir şey ama hiçbir şey, O’nun dışındaki hiçbir şey, O’nun adına yaşanmayan hiçbir şey, O’nun için yaşanmayan hiçbir şey ama hiçbir şey anlamlı değil, tat vermiyor, huzur bahşetmiyor, beni tatmin etmiyor," diyor.

"Değmiyor," diyor kalbin, "hiçbir şeye değmiyor O’nun için ve O’nun adına yaşanmadıktan sonra hayat."

"Her şey koca bir hiç," diyor. Kalbin, "hayır," diyor. Reddediyor O’nun adına yaşanmayan hayatı.

Kalbin her şeyden soğuyarak, her şeye sırtını dönerek, her şeyin O’nsuz anlamsızlığıyla dolarak "beni" diyor, "beni illâllaha götür.
Beni O’na taşı. O’nun sonsuz hakikatlerine taşı. Ben dünyadan soğudum. Çünkü hiçbir şeyin ilah olmadığını, olmazsa olmaz olmadığını, kalbin merakına, ilgisine değmediğini anladım."

Aklın her şeyin anlamlı olduğunu bildiği halde, kalbine her şey anlamsız geliyorsa, bil ki bu çok anlamlı.

Bu, kalbin "Lâ ilâhe" deyişinden başka bir şey değildir.

Mustafa Ulusoy
Offline
Son giriş: 26/05/2011

kardesim  senin  icin  cani  gonulden  dua ettim.RABBIM  dualarimizi kabul etsin.INSALLAH.... evet yer  gok  dua ustune bizde  inancimiz  geregi  duanin faziletine ve gonulden yapilan  dualarin  kabul  olacagina inaniriz.dua almak  cok  guzel  cok  sukur ki  sizde dua alanlardan  oldunuz. bunun   yaninda sizinde kendiniz ve sizin durumunuzda olanlar icinde dua  etmeniz.  maneviyatinizi  ve dua ufkunuzu  genisletir.her ne yasadiniz bilmiyorum  ama  yasadiklariniz dusunmeyin  cunku  onlar gecmiste  kaldi  .gecmisi dusunerek gelecege varamazsiniz   sizin yapacaginiz geleceginiz icin  ve  ruh  sagliniz icin  yasadiklariniz akliniza geldigi an hemen  tam  bir ihlasla kalpten   bir tovbe edip  gunahlarinizin  affi  icin  cabalamanizdir. sunu  unutmayin  ki  gunahkar olan   sadece siz degilsiniz az yada cok  her insanin  gunahi olabilir. onemli olan  eski gunahlara donmemeye soz vererek  hem   dunyanizi  hem ahiretiniz  kurtara  bilmek adina calismaniz  tam  bir teslimiyet ve ibadetlerinizle  bu  sikintilarinizi  selamete cevirebilirsiniz. ben  inaniyorum  siz   ALLAHín  izniyle basaracaksiniz  ALLAH yar ve yardimciniz olsun.  ALLAH''a  emanet olun...


Offline
Son giriş: 26/05/2011

KARDEŞİM;ALLAH'IN RAHMETİNDEN ÜMİDİNİ KESME SAKIN!  SENİN BU SİTEYİ BULMAN VE YAZMANDA BİR ÜMİT DEĞİL MİDİR?  BİZ SENİN İÇİN DUA EDECEĞİZ!  YÜREĞİNİ FERAH TUT OLUR MU?  ALLAH'IN İZNİ İLE İYİLEŞİRSİN İNŞAALLAH!  SAĞLIKLI HABERLERİNİ DE BİZE İLETİRMİSİN?                ALLAH'A EMANET OL...... .İLERDE SENİNLE YAZIŞMAK ÜMİDİ İLE...

Ziyaretçi

Rabbim bu kardeşimizin yar ve yardımcısı olsun..İçinde bulundugu durumu manevi huzuruyla rahatlatsın..

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Rabbim kardeşimize şifalar versin.Ahir zaman fitnerinden bizleri muhafaza etsin amin..

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

Cenab-i hak ona ve onun gibi kardeslerimize selamet ihsan eylesin amin...


Gecen bir abladaan duymustum ümmet-i muhammed(asv) in günahlarinin affi icin her gün hic olmazsa 100 istigfar cekelim diye.

Hakikaeten bu cok kapsamli bir dua oluyor bunun icine ilk ümmet olanlardan tutun ta kiyamet kopana kadar gelecek olan ümmedi de icine aliyorsunuz, görmediginiz, bilmediginiz,hatta daha dünyaya gelmeyen kisiler icin bagislanma duasi yapiyorsunuz, mutlaka bu dua cenab-i hakkin indide efendimizin yanindada cok makbuldur.

Ben birde sunu ekdim 100 salavat cekip onun bereketi hürmetine ümmed-i muhammediye hidayet ve istikamet ihsan edilmesi icin vesile kiliyorum,Cenab-i hak kabul buyurur insaallah

(X)
Kapat
-->