2 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
CEVŞEN HATİM DUASI...

Elhamdu lillahi Rabbi’l-Alemin, Ve’l-akibetu lil-muttekin va’s-Salatu ve’s-Selamu Ala Seyyidina Muhammedin ve ala âlihi ve âshabi ecmain

Ey Yüce Rabbimiz !

Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardim dileriz.

Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin yoluna ilet.

Hidayet üzere devamlı kalmayı, muttaki kullarından olmayı, dünya ömrümüzü iffet ve şerefimizle geçirmeyi cümlemize nasip eyle!

Ya Rabbi,

Bizleri sırat-ı müstakime ilet de,  Sana varan dosdoğru yolda sabit ve daim eyle!

Ya Rabbi!

Mülk Senin, dilediğine verir dilediğinden alırsın...

Dilediğini bağışlar, dilediğini bağışlamazsın...

Razı olmadığın yollarda yürüdük bağışla bizi! ..

Sen bizi bağışlamazsan gidecek başka kapımız yok!..

Ya Rab bağışla bizi, Sen Gafur ve Rahimsin.

Ya Erhamûrrahimîn!

Senin affına merhametine ve lütfüne daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu zamanda bizleri sensiz bırakma

Ya Mücibe’d-Daavat!

İşte kapına geldik ellerimizi ve kalplerimizi boş  çevirme!

Günahkar  olan biz mücrim kullarına, merhamet eyle,

Gadabından hoşnutluğuna, cezandan affına, şeytanin şerlerinden senin sonsuz rahmetine sığınıyoruz, sen affedicisin, affetmeyi seversin,Sen bütün mahlukatına merhametli, bilhassa inanmış kullarına pek lütufkarsın, pişman olduk, el açtık, boyun büktük, huzurunda yalvarıyoruz, dualarımızı kabul buyur ve bizleri Gaffar ismi Şerif-in hürmetine affeyle!

Ya Rab

Kıyamet gününün tek hakimi ve sahibi sensin bizleri dünya ve ahiret sıkıntılarından, cehennem azabından muhafaza eyle... Bizleri her iki cihanda da mesud ve bahtiyar eyle!


Ya Rab!

Okunmuş olan cevşen'i, yapılan ibadetleri, okunan zikir ve dualarımızı yüce dergahında Kabul eyle.

Hasıl olan sevabı evvelen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) Efendimizin temiz ruhuna hediye eyledik sen vasıl eyle!


Diğer Peygamberlerin, Sahabeyi kiram ile tabîinin ruhlarına, dini İslam’a ilimleriyle ve kılıçlarıyla hizmet eden âlimlerle şehitlerin ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle!

'Âmin'  diyen, dualarımıza can-ı gönülden katılan kardeşlerimizin âhirete göç eylemiş geçmişlerinin ruhlarına, vesile olanların bütün ölmüşlerinin ruhlarına, dünyada anacak kimsesi kalmamış Müslüman kardeşlerimizin ruhlarına da hediye eyledik, sen ulaştır Yâ Rabbi!

 Cevşen ve dualarımıza katılan tüm kardeşlerimizin gönüllerindeki muradlarına hayırla birlikte kavuşmalarını iki cihanda senin nurunla pür nur olmalarını nasip eyle, günahları varsa, onları hasenata tebdil eyle!


Ya Rabbi...

Ahirete göç eylemiş kemikleri çürümüş bir fatihaya muhtaç olanların kabirlerini Kur’an’ın nuru ile aydınlat, makamlarını cennet eyle! Kabirlerinde imanlarının ve Kur’an’ın nurunu onlara ortak eyle ! Kabirlerini cennet  eyle...


Ya Rabbi !

Beşer olarak, şaşarak isledikleri kusurları sebebiyle kabir azabı çekenler varsa okunan Kur’an (Yasin'i şerif) hürmetine  onları da mağfiret eyle!

Ya Rabbi,

Sevgili Peygamberin hürmetine, dile getirdiğimiz getiremediğimiz bütün dualarımızı hayırlısıyla kabul eyle, maddi manevi açlıklarımızı gider, bütün korkularımızdan emin eyle!

Ya Rab!

Dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalmış bütün Müslüman kardeşlerimizin halleri sana arz ediyoruz,

Allah'ım! Zulmedenleri ıslah eyle! Islah olmaları mümkün değilse onları Kahhar isminle kahreyle !

Ya Rab!

Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva borçlu olanlarımıza edâlar ihsan eyle!

 

Ey kalpleri tasarrufunda bulunduran Mevlamiz!

bizleri ve aile fertlerimizi sana itaatle hoşnutluğuna sebep olan işlerde ve doğru yolunda daim eyle, kabul olmayacak duadan, faydasız ilimden, bir müslümana yakışmayan acizlikten, tembellikten, cimrilikten sana sığınıyoruz, bizleri muhafaza eyle !

Şerefimiz olan dinimizi, dünyâmızı âhiretimizi mâmur eyle, gözümüzün, kulağımızın kalbimizin ve diğer bütün âzalarımızın şerlerinden bizleri koru, bizleri bir an olsun nefislerimize terketme!

Son nefesimizde kelime-i şehadetle, Senin rızanı almış kulların olarak  bu dünyadan göç etmeyi, cümlemize nasip eyle,

Üzerimizdeki nimetlerini arttır, bizlere hiçbir zaman düşünemediğimiz kadar büyük ve geniş nimetler ihsan eyle!


Yâ Rabbi !

Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) senden istediği hayırlı işlerin tamamını bizler de  istiyoruz, bizlere de nasip eyle, sevgili Peygamberimizin sana sığındığı bütün şerlerden, fitne, fesat ve nifaktan bizler de Sana sığınıyoruz, muhafaza Eyle!Cevşen, ibadet ve dualarımıza katılan kardeşlerimizle beraber Cenette  komşu olmayı bizlere nasîp eyle!

Bir milyon salat ve selam, bir o kadar da çarpımından çıkan netice ve bunun da kat katı, Efendimiz Muhammed’e, Onun Âl, Ashab, Ensar ve tabîlerine olsun! ..


Ya Rabbi beni anne ve babamı üstadım Said Nursi`yi, hayatta olan ve vefat etmiş olan Risale-i Nur talebelerini, erkek ve kadın bütün mü'minleri, erkek ve kadın bütün müslümanları hep beraber bağışla, hepimize mağfiret eyle. 

Ya Rabbi,  dualarımızı kabul eyle!

Ya Rabbi, dualarımızı kabul eyle!

Ya Rabbi, dualarımızı kabul eyle!

Sûbhâne Rabbike Rabbil izzeti ammâ yesifûn

 Veselâmun alel murselîn

 Vel hamdülillâhi Rabbil âlemin

Âmîn!..

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

âmın  âmın âmın Allah cumlemızden razı olsun ınş dua le A e o

Offline
Son giriş: 26/05/2011

 kalbime  husu  ve   huzur veren  bu duaya    gonulden   amiiin  amiin  diyorum  rabbim  dualarimizi  kabul  etsin  gunahlarimizi   af  etsin  tovbelerimizi  kabul  edip  sevaplarina    hepimizi   nail  etsin  nur  yolunda  nurlanmayi   nasip etsin  rabbim  razi  olsun  emegine saglik  ablacim  insaallah    rabbim  cevsenul  kebir    vesilesiyle  hepimizi   cennette komsu  etsin  

(X)
Kapat
-->