1 mesaj [Son gönderi]
nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011
Ramazan-ı Şerifimiz mubarek olsun..

Aziz Kardeşlerim,

Ramazan-ı Şerifimiz mubarek olsun.. Cenabı Hak bizi ve tüm İslam alemini, mümin ve müminat, müslim ve müslimatı hayırla, affla, ibadet ve ihsan şuuruyla rızıklandırsın. Her gecemizi leylei Kadir sırrına mazhar etsin. Kur'an-ı Azimüşşana ve Resul-i Kibriya Efendimize (ASM) muhatab ve ümmet eylesin. amin. amin.

Birbirimizi duadan unutmayalım; istigfarlarda hepimizi niyet edelim inşallah.

   Üstad Hz(RA)'ın hepimize Ramazan tebriki:

Aziz, sıddık kardeşlerim!

 

Bu parça hem Lâhika'ya, hem İ'caz-ı Kur'an'ın âhirine yazılacak. Birkaç gün sonra ehemmiyetli bir parçayı da göndereceğiz.

 

Mübarek Ramazan'ın Leyle-i Kadir sırrıyla, seksenüç sene bir ömr-ü manevî kazandırması sırr-ı hikmetiyle ve Risale-i Nur'un şakirdlerindeki sırr-ı ihlasla tesanüd ve iştirak-i a'mal-i uhrevî düsturuyla herbir sadık şakird, o fevkalâde manevî kazancı elde edeceğine gayet kuvvetli bir delili budur ki: Bu daire içinde kırkbin, belki yüzbin hâlis, hakikî mü'minlerin içinde hakikat-ı Leyle-i Kadr'i elde edecek bir-iki, on-yirmi değil, belki yüzlerin elde etmesi ihtimali kavîdir.

 

Sırr-ı ihlasla ve iştirak-i a'mal-i uhrevî düsturunun sırrıyla biz ve siz bu hakikata müteveccihen, bu Ramazan-ı Şerif'te herbirimiz umumun hesabına ve umum arkadaşları içinde kendini farzedip, nun-u mütekellim-i maalgayr, yani daima

 

اَجِرْنَا اِرْحَمْنَا وَاغْفِرْلَنَا وَوَفِّقْنَا وَاهْدِنَا

وَاجْعَلْ لَيْلَةَ الْقَدْرِ فِى هذَا الرَّمَضَانَ خَيْرًا فِى حَقِّنَا مِنْ اَلْفِ شَهْرٍ

 

gibi kelimelerde نَا içinde umum kardeşlerini niyet etmektir. Ve bilhâssa en zaîf olan bu kardeşinizi, ağır vazifesinde o hususî niyetle yardım etmektir.

Kastamonu Lahikası ( 181 )

Yorumlar

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

Allah razi olsun ablacim, eger kitap okuma saati yaparsan, gece türkiye saatiyle gece 12 ile 01 arasini alirim.

cok selam ve dua ederim..

(X)
Kapat
-->