13 mesaj [Son gönderi]
nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011
KÜLLİYAT HATMİ

SA kardeşler,

maşallah sitemizde pekçok Risale-i Nur okuyan veya yeni başlayan kardeşlerimiz var. Hep beraber paylaşıp 1 ayda külliyatı bitirmeye ne dersiniz?

Biz salı dersinde külliyatı derse gelen ablalarla paylaşıyoruz; herkes 1 ayda bitirebileceği bir kitap seçiyor listeden, 2. ay da farklı bir kitap. okuma hızına göre kimi kalın kitap alıyor, kimi ince. 2 ay sonunda 6-7 kişi bir külliyat bitirmiş oluyoruz, sonunda hatim duası yapıp Efendimiz(ASM) , Üstadımız(RA) ve büyüklere bağışlayıp, külliyat pastası yapıyoruz :)  ama heyecanlı oluyor, herkes 2.kitap ne alsam vs. düşünüyor. çok şükür 1 defa hatim yaptık, 2.ye başladık. okuma alışkanlığımız oturdu, kelimelre aşinalık arttı, elhasıl epey faydasını gördük.

Biz de aramızda böyle bir paylaşım yapalım mı?  Sözler Şualar Tarihçe gibi kalın kitapları 2e bölebiliriz inşallah. 1 ayda bitecek şekilde herkes bir kısım alır. Ne dersiniz?

Yorumlar

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

KÜLLİYAT HATMİ - KİTAP LİSTESİ

SA kardeşler,

Aşağıda kitap listemiz bulunuyor. 2 AY da bitirecek şekilde kitap seçebiliriz. Kalın olanları ikiye böldükki rahat okuyabilelim. Şimdiden Allah kabul etsin, manasını ruhumuza nakşetsin.

(kardeşler aldıkları numarayı yorumlarda yazarlarsa bu liste üzerinde not edelim, erken bitiren 2.kitabı alabilir inşallah :) )

 1. SÖZLER (1.SÖZDEN 25.SÖZE KADAR)
 2. SÖZLER (25.SÖZDEN SONUNA KADAR)
 3. MEKTUBAT (1.MEKTUBDAN 22.MEKTUBA KADAR)
 4. MEKTUBAT (22.MEKTUBDAN SONUNA KADAR)
 5. LEMALAR
 6. ŞUALAR (2.ŞUADAN 14.ŞUAYA KADAR)
 7. ŞUALAR (14.ŞUADAN SONUNA KADAR)
 8. ASA-YI MUSA
 9. TARİHÇE-İ HAYAT (BAŞINDAN 5.KISIM OLAN DENİZLİ HAYATINA KADAR)
 10. TARİHÇE-İ HAYAT (DENİZLİ HAYATINDAN SONUNA KADAR)
 11. MESNEVİ-İ NURİYE
 12. İŞARAT-ÜL İ’CAZ
 13. BARLA LAHİKASI
 14. KASTAMONU LAHİKASI
 15. EMİRDAĞ LAHİKASI-1
 16. EMİRDAĞ LAHİKASI-2
 17. SİKKE-İ TASDİK-İ GAYBİ

 

Offline
Son giriş: 26/05/2011

3 VE 4 BEN ALIYORUM

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Asiye kardeşim 3 ve 4 u Ayşenur abla almıştı. listenin son hali :

http://www.hanimlar.com/forum/genel/kuelliyat-hatmi-kitap-listesi

buraya bakıp boş kalan kitaplardan seçebilirsiniz inşallah.

Offline
Son giriş: 26/05/2011

selamuun aleykum ALLAHIN ADIYLA ıns rabbım kabul eder bızlerırıde hısseden nabı cım ben cin de ıkametgah edıyorum elımde sozler lemalar mektubat var bılgısayardan yada cepten okumak zor oluyor  yada sureklı okumak eger degıstırebılırsen degısenle yoksa....... yanıt beklıyorum aeo

Offline
Son giriş: 30/06/2011

Ben 8. Bölümü aliyorum insallah:)

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Allah kabul etsin. maşallah epey kısmı alındı külliyatın. çok şükür, bitince guzelce dualar bağışlarız inşallah Efendimizin(ASM) Üstadımızın(RA) ruhlarına. hayırlı mubarek olsun Özlemcim.

Offline
Son giriş: 15/11/2011

nabi kardeşimşçok güzel düşünmüşünüz.hangi kitabı tavsiye ederseniz oradan başlarım.Allah razı olsun.selametle kalın inşaallah

Offline
Son giriş: 09/11/2011

selamün aleyküm canlar Allah razi olsun diye baslamak istiyorum öncelikle bende hep okumak isteyip te okuyamayanlardanim hatta bir kac defa basladim bir iki sayfa sonrasindada birakmistim anlamiyorum diye ama insallah bu sefer Allah imin izniyle kararliyim okuycam insallah eger diger arkadaslarda katilirsa bende katilabilirim.

Katre bana  sözlerden basla demisti ordan basladim su anda 21.sayfasindayim daha dilim dönmüyo seri okuma yapamiyorum günlük en az iki en fazla 5 sayfa okuyabiliyorum ay sonuna söz verdigim yeri yetistirebilirmiyim bilmiyorum ama insallah sizlerinde vesilesinle denemek isterim.

Ehliyet sinavindada Allah yar ve yardimcin olsun katrecim Rabbim bir seferde almayi nasip eder hayirlisiyla insallah,kuran derslerinizde de Allah zihin acikligi versin. cümlemize de insallah hakkimizda olani gönlümüze razi gönlümüzde olani hakkimizda hayirli eylesin insallah.Amin

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

maşallah çok guzel ikra kardeşim. bu ilk okumayı anlamasan da (aslında ruhun kalbin anlıyor ama henuz onların farkında pek değiliz) hızlıca bitirirsen ikinci okuman çok daha farklı olacak biiznillah.

Sözler biraz uzun oldugu için 25.söze kadar ki kısmı ilk yarısı olarak ayırıyoruz. 1 ay içinde 25.söze kadar yani sayfa 365 e kadar gelebilir misin? ortalama gunde 10 sayfa olur mu?  şimdi gözünde büyütme, sadece oku geç, zaten anladıgın kısımlar muhakkak olacak onları da tekrar okuyup manen lezzetini alabilirsin.

ben de ilk başladığımda pek akıllıca gelmemişti, anlamadan okuyup geçmek ama meger Risaleleri sabırla devam edecek miyim diye bir imtihanmış ilk okuma. hani eskiden evliyalar talebelerini sabra alıştırmak için bazı ufak imtihanlar yaparmış, onun gibi. o sabır yerleştikçe manalar da açılıyor biz farkında olmadan.

Ya da bir ayda Hatim yapamayız dersek 2 ayda bitirelim, herkes için daha uygun olabilir. ne dersiniz? sonra hızlanırız inşallah.

Offline
Son giriş: 09/11/2011

Allah razi olsun ablacim cok iyi düsünmüssün bende insallah sözlerden basladim onunla devam ediyim sözlerin ilk yarisini ben okumaya calisiyim dua edin  insallah Rabbim bana da okudugumu anlayabilmeyi nasip eder insallah...

(X)
Kapat
-->