6 mesaj [Son gönderi]
zümrütilter (editör)
Offline
Son giriş: 11/12/2011
GİDECEK BAŞKA YER Mİ VAR

bir mürid gece rüyasında cehenneme gidenleri görebileceği bir yere oturtulmuş cehenneme girenleri görmektedir. Dikkatleri birden son haddine varır mürid görüğü kişi karşısında çünkü şeyhi de cehenneme girenlerin arasındadır. şok olur ben nasıl bir şeyhe inanmışım ki beni de beraberinde cehenneme götürmekte der ve rüyasından uyanır. 

sonra bu rüyanın şeytani olduğunu düşünüp şeyhinin öğrenciliğine devamlahizmetini de sürdürür. Öğle olur abdest için su dökmek üzere ibriği eline alır ve başlar şeyhine su dökmeye.. bir yandan da dalgındır gece gördüğü rüyanın etkisinden kurtulamamıştır. 

Şeyhi onun bu dalgınlığını görünce der, gece gördüğün rüyayı düşünüyorsun değil mi? Öğrenci mürid inkar etmeye kalksa da şeyh kararlıdır ve kendine şaşkın şaşkın bakan müridine şöyle der:

Evlat biz o rüyayı 50 yıldır görüyoruz. Bu cevapla müridin şaşkınlığı daha da artar ve had safhaya çıkar. Sorar: Peki efendim dilim varmıyor demeye ama madem cehennemliksiniz neden bari bu dünyanın tadını çıkarmaz da yine taat ve kulluğa devam edersiniz, hiç olmazsa bu dünyada cenneti yaşayın... Şeyh cevap verir:

ya sonra ne olacak! Onun kapısından başka gidecek yerimiz mi var evladım nereye gideceğiz kovsa da yine gideceğimiz yer onun huzurudur...

müridin şeyhine saygısı bu cevap ve güzel yaşamıyla kat kat artmıştır ama bir yandan da hala rüyayı düşünür.. Ve gelen gecelerden birinde yine tekrar bir rüya görür bu kez şeyhinin alnında cehennemlik yazısı silinmiş ve cennetlik yazmış halde şeyhi cennete girmektedir...

Yorumlar

Offline
Son giriş: 15/11/2011

sabır,sabır

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

demekki cennet için kulluk yapmamış, Allah için yapmış. tam ihlasa ermiş maşallah. Rabbimiz bizi de rızasına erenlerden eylesin.

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

cok güzel..Allah razi olsun

Offline
Son giriş: 15/12/2011

İŞTE BİR SEBAT ÖRNEĞİ.NE GÜZEL ALLAHTAN HİÇ UMUDUNU KESMEYİP AYNEN KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR.NE GÜZEL DEĞİLMİ.RABBİMİN HİKMETİ NE KADAR BÜYÜK VE SONSUZ.

zümrütilter (editör)
Offline
Son giriş: 11/12/2011

Allah bize de nasip eder inşallah böyle sebat göstermeyi...

Offline
Son giriş: 26/10/2011

Allah'ım sabır versin ibadetlerimizde ihlas versin daim eylesin Allah!ım yapmaya çalıştığımız tüm ibadetlerimizi kabul etsin ne ümitsizliğe düşelim ned e ümitsiz olalım inşaallah

(X)
Kapat
-->