4 mesaj [Son gönderi]
nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011
Cumamız mübarek olsun..

Bütün alem-i İslamın ve hassaten sitedeki kardeşlerin cuması mübarek olsun.

Rabbimiz bu günde indirdiği rahmet hürmet bizlere hakiki tevbe, tahkiki iman, yumuşamış bir kalp, zikreden bir dil lutfetsin. Cümle kusuratımızı aff ve seyyiatımızı hasenata tebdil eylesin. Görünür görünmez şer kapılarını kapatıp, hayır kapılarını açsın. Tüö maddi manevi ihtiyaçlarımızı tez zamanda, en hayırlı afiyetli bir surette ihsan etsin. Bizi sevdikleriyle ve O'nu sevdirecek hakiki ihvanlarla karşılaştırsın. Hayr için hayırlılarla yaşatsın, çalıştırsın. Bir tek nefesimizi nefis ve heves elinde zayi ettirmesin. Bütün his ve fikriyatımızı Kur'an ve sünnet mihengindeki istikamete getirsin. Hakkı hak bilip ittiba etmeyi; batılı batıl bilip içtinab etmeyi nasip etsin.

Habib-i Ekrem(ASM)'a layık ümmet, kendine layık kul eylesin. amin.

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

bu guzel duaya amin amin diyorum .nabicim  paylasip bizimde okumamiza vesile oldugun icin RABBIM razi olsun .  mubarek gun cumanin hayir feyz ve bereketinden nasibini alman dilegi ve duasiyla ... HAYIRLI  CUMALAR...

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

amin Feridecim, Rabbimiz kalplerimizi ittihad ettirip rahmet ve Cemalinin aynası etsin. hayırlı cumalar.

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Abdülkadir Geylani(KS) Hz.nin Duası:

“Ey Yücelerden Yüce Rabbim! Bütün mal ve mansıp sahipleri kapılarını sürmelediler. Sen’in yüce dergâhının kapısı ise bir dileği olanlara her zaman açıktır.

Ya Rabbî, ya İlâhî! Yıldızlar gaybûbet âlemine, gözler de uykuya daldılar. Sen ise, ey Rabbim, Hayy’sın, Kayyûm’sun; uykudan, uyuklamadan münezzeh ve müberrâsın.

Ya Rab! Gece, karanlığıyla mevcûdâtın üzerini örtünce döşekler de seriliverdi ve sevenler sevdikleriyle baş başa kaldılar. Sen, Sen’in yolunda, Sana ulaşma istikametinde cehd ü gayret içinde bulunanların biricik sevgilisi, (benim gibi) yalnızlık gurbetine maruz kalanların da yegâne enîsisin!

Ya İlâhî! Ulu dergâhına sığınan bu kimsesiz kulunu kapından kovacak olursan, ben gidip hangi kapıya iltica edebilirim!? İlâhî! Yakınlığından mahrum edersen beni, o zaman kimin yakınlığını umabilirim!? İlâhî! Şayet Sen bana azap etmeyi murad buyurursan, ben biliyorum ki, cezalandırılmaya fazlasıyla müstahakım. Fakat affınla sarıp sarmalarsan, yine biliyorum ki o da Sen’in lütfun ve keremindir.

Ya Seyyidî, ya İlâhî! Marifet erbabı kulların Sen’i bulduklarında Sen’den başka ne varsa hepsinden yüz çevirmişlerdir. Salih kulların Sen’in fazlınla necâta ermiş, taksîratı pek çok günahkârlar da ‘tevbe, ya Rabbi!’ deyip yine Sen’in kapına yönelmişlerdir.

Ey affı güzel Rabbim! Ne olur, affının serinliğini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyık olmasam bile, haşyetle önünde iki büklüm olup ikâbından sakınılmaya lâyık olan da, mücrimlerin günahlarını bağışlama şânına yaraşan da yalnız Sen’sin!”

Offline
Son giriş: 30/06/2011

AMINNNN AMINNN AMINNNN