10 mesaj [Son gönderi]
nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011
CUMA GECEMİZ MUBAREK OLSUN.

Ya Rabbi! Senden Risale-i nur talebelerinin şahsı manevisi namına istiyoruz ki:

 "Ya Nur, ya Kuddüs, Ey Öncelerin Öncesi, Ey Sonraların Sonrası!

Allah'ım! Benim ismet perdesini yırtan günahlarımı affet. Allah'ım! Benim mutsuzluklara sebep olan günahlarımı affet. Allah'ım! Benim nimetleri değiştiren günahlarımı affet. Allah'ım! Benim duanın icabetini önleyen günahlarımı affet.

Allah'ım! Benim belanın inmesine sebep olan günahlarımı affet.
Allah'ım! İşlediğim bütün günahları ve yaptığım bütün hataları affet.
Allah'ım! Sana zikrinle yaklaşmak istiyor ve Seninle Sen’den şefaat diliyorum. Cömertliğin hakkı için beni Kendine yaklaştırmanı ve şükrünü eda etmeyi bana nasip kılmanı ve zikrini bana ilham etmeni niyaz ediyorum.
Allah'ım! Huzu, huşu ve zelil bir dille, Sen’den hatalarıma göz yummanı, bana merhametli davranmanı, beni verdiğine razı, kanaatkar ve her halde mütevazı kılmanı diliyorum.

Allah'ım! İhtiyaç ve yoksulluğu şiddetli olan ve hacetini zorluklar anında kapına getiren, katında bulunanlara büyük rağbeti olan kimsenin yalvarışı gibi sana yalvarıyorum.

Allah'ım! Senin Saltanatın büyük ve mekanın yücedir, tedbirin gizli; emrin açıktır; kahrın galip, kudretin her yerde caridir ve Senin Hükmünden kaçmak muhaldir.
Allah'ım! Senden başka günahlarımı affedecek; kabahatlerimi örtecek; kötü amelimi iyiye çevirecek biri yok. Senden başka ilah yok; Sen Sübhan'sın, Münezzehsin; Sana hamdederim."

"Ey, Rabbim! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölü­mü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir. Ey Rabbim! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlik...te de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum. Senden tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzûr) istiyorum. Senden beni kazâna râzı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum. Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl." 

"Yâ Rabbî ve yâ Rabbe’s-Semâvâti ve’l-Aradîn, yâ Halıkî ve yâ Halık-ı Küll-i Şey,

Gökleri yıldızlarıyla, zemini müştemilâtıyla ve bütün mahlukatı bütün keyfiyatıyla teshir eden kudretinin ve iradetinin ve hikmetinin ve hâkimiyetinin ve rahmetinin hakkı için, nefsimi bana musahhar eyle ve matlubumu bana musahhar kıl. Kur’ân’a ve imana hizmet için, insanların kalblerini Risale-i Nur’a musahhar yap. Ve bana ve ihvanıma iman-ı kâmil ve hüsn-ü hâtime ver. Hazret-i Mûsa Aleyhisselâma denizi ve Hazret-i İbrahim Aleyhisselâma ateşi ve Hazret-i Dâvud Aleyhisselâma dağı, demiri ve Hazret-i Süleyman Aleyhisselâma cinni ve insi ve Hazret-i Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâma şems ve kameri teshir ettiğin gibi, Risale-i Nur’a kalbleri ve akılları musahhar kıl. Ve beni ve Risale-i Nur Talebelerini nefis ve şeytanın şerrinden ve kabir azabından ve Cehennem ateşinden muhafaza eyle ve Cennetü’l-Firdevste mes’ut kıl. Âmin, âmin, âmin. "

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Nabiciğim,Allah razı olsun paylaştığın için.Tüm kalbimle AMİN ! AMİN !AMİN !Okuyan tüm kardeşlerim, Cumanız mübarek olsun.

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Amin...Dillerinize saglik abla. Allah razi olsun

Offline
Son giriş: 26/05/2011

AMINNNNNNNNNNNNN Bınler kere amnı.duası kabul olanların hurmetınetıne dualarla ........

Offline
Son giriş: 26/05/2011

 bu guzel duaya  amin amin diyorum  RABBIM kabul etsin INSALLAH  cumanin  feyzi ve bereketi evine husu huzuru gonlune yayilsin   hayirli cumalar  nabi ablacim

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

amin cümlemize kardeşim. minik Nurcan napıyor ? yanaklarından öpüyoruz bebişini, diğer kızlarını da :) 

Offline
Son giriş: 26/05/2011

nurcan  yavas yavas buyuyor teyzesi 3 aylik olduk artik gulucukler atiyo abla senin cocuklarin varmi bilmedigim icin  opucukler gonderemiyorum fakat kizlarimla beraber sana selam gonderip ellerinden opuyoruz 

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Maşallah minik fıstığa. biz de onu öpüyoruz, nur gibi geldi dünyaya, öyle de yaşar inşaallah. diğer kızlarını da öpüyorum. benim çocuğum yok Feridecim, inşaallah hakkımızda hayırlısı olur.slm ve dua ile.

Offline
Son giriş: 21/01/2012

HAYIRLI CUMALAR  RABBİM BÜTÜN MÜSLÜMANLARIN DUASINI KABUL EYLESİN

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

amin Büşracım. en hayırlı surette..

Offline
Son giriş: 21/01/2012

 

(X)
Kapat
-->