3 mesaj [Son gönderi]
katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011
Cok güzel olmak istiyorum :)

selamun aleyküm

Gecenlerde bir sohbetimizin ucu cennete ulasti,tabi cennet deyince benim gözlerimin ici parliyor,elimde degil kendimi kaptirip gidiyorum, hadis ve ayetlerde öyle bir anlatilmis ki cennet insanin ici cosuyor,ahhh bir ölsemde gitsem diyor,Rabbim cümlemizi cehenneme ugramadan cennetine gidenlerden ve orda daim Allah(cc) güzelligini görenlerden eylesin amin.

Cenab-i hak biz kadinlara güzel görünmek,güzel olmak diye bir his duygu vermis,bütün cabalarimizin altinda bu yatiyor,en cok masraf harcamalar güzel görünmek adina yapiliyor, hatta en cok günahlarda güzel görünmek ugrunda isleniyor...

Bazen depresyonlara giriliyor,aglayan,isyan edenler oluyor.Neden boyun su kadar uzun degil, neden saclarim böyle,neden burnum söyle,göz rengim sekli neden güzel degil vs. sonu olmayacak sekilde sikayet ve masraflara giriliyor.

Üzülmeye hic gerek yok,önümüzde ebedi sonsuz bir alem var,cennete ne yaslanmak var nede cinkinlige dair hic birsey,bu dünyada istedigimiz güzellige ulasma yolunda gösterdigimiz cabamizi cennetteki güzelliginiz icin kullanmaliyiz.

Cennete insaallah dünyadan gelen müslüman kadinlar hurilerden cok cok güzel olarak, fakat o kadinlarin arasindada bir güzellik farki olacak oda cennete giren kadinin amellerinin coklugu nisbetinde olacakmis.

Yani ne kadar cok sevap islersek, Allahin emri ve izni dairesinde yasarsak cennette hic solmayacak bitmeyecek bir güzellige sahip olacaz.

Bu is öyle estetik agrilari cekmek,cüzdanimizin bosaltmak vs. gibi sikintili bir is degil,yapilacak tek sey gercekten bir müslüman gibi yasamak,Allahin emirlerine uymak bu ölcüde bir güzelligimiz olacagini hatirlamak.

Yorumlar

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

AS katre kardeşim. çok guzel bir konuya temas etmişsin :) Allah razı olsun.

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

Amin ecmain ablacim, ya aslinda müslümanlik kadar güzel bir din yok,hakikaten kuranin bize tavsiye ve yönlendirmesine dikkat ettigimizde hic bir üzülecek sorun edilecek bir dert kalmiyor dünyada,her insana her fitrata hitap eden receteler kuranda var hamdolsun,tabi sünnet-i seniye ve hadislerde ayri bir isik kaynagimiz oluyor hamdolsun...

Bazen espri olsun diye diyorum,varsayalim cennet yok,öldükten sonra yok olacaz bir daha dirilmeyecez( ki binler delillerle ahiretin,cennet ve cehennemin varligi kesin olarak kanitlanmistir inancimiz tamdir) öyle olsa bile cennet ve mükafat diye birsey bahsedilmis ya kuranda,bu hayal dahi beni dünyada mutlu ediyor,motive ediyor hakikati olmasa bile bu dünyada bana verdigi sevinc yeter diyorum elhamdülillah..

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Hanımların cemali, ismetli cemalmiş, Rnurda geçen ifadesiyle. yani günahtan uzak olmaktan gelen bir temizlik taharet, ruha yansıyınca ondan bir cemal oluyormuş. hani kristal avizeler olur ya silinince şeffaf kristalleri ışıgı çok guzel yansıtır. hakikaten günahtan kaçan ruhlarda da o şeffaflık ve cemal görünüyor. bizim burda tesettürüne çok dikkat eden bir abla var. duruşunda bir tatlılık hem de asalet var. o kendini sakladıkça Cenabı Hak da onun ruhunu yükseltmiş adeta. İçindeki huzur halinden anlaşılıyor. CHak bizi de ismetli cemale muvaffak etsin.