1 mesaj [Son gönderi]
katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011
COCUGUN RUHA ALLAH SEVGISI

s.a


Bediüzzaman hazretleri seksen bin zatlardan ders aldigim halde ilk ve en tesirli dersini annesinden aldigini bildiriyor.Demek annenin cocugun üzerinde cok müthis bir etkisi var.

Bu noktada annelere cok is düsüyor,cocugun yasi ne olursa olsa her durumda cocuga Allah sevgisi yerlestirilmelidir.

Benim 6 yasinda kizim var,hamileligim dersanede sohbetlerde gecti ve dogum sonrasi hemen sohbetlere devam ettim, evdede cok ilahi ve sohbet dinleriz.

cocugunu uyuturken, yemek yediriken ya kitab,cevsen okuyorumdur yada ilahi, sohbet dinliyorumdur,haftada 2-3 te dersane ortamimiz oluyordu yani manevi bir atmosferde yetismesine gayret ettik cok sükür.

cocuk  cok hastalanirdi,her ay kesintisiniz yüksek ates komalari gecirirdi ve cok kücük olmasina ragmen sakin ol kizim,korkacak birsey yok, sabirli olmaliyiz, Allah var, o bizi cok seviyor ve iyileseceksin diyordum, dua ederdim yaninda hep..

yasi büyüdükce yasadigi her sikintili durumda bismillah de Allahtan yardim iste, o bizi cok seviyor sana yardim edecektir diye telkinde bulunurdum.

Bazen korktugu zaman,Allahim beni koru, Allahim beni koru seklinde söylemesini ve Allahin ona mutlaka yardim edecegini söylerdim ve korkulacak birsey yasadigimizda ben hep Allahim bizi koru Allahim bizi koru seklinde bizzat yasiyarak hakikatin cocuga yerlesmesine dikkat ettik.

Ona alinan her hediyede önce Allaha tesekkür etmesi gerektigini, ona aslinda o hediyeyi oyuncagi Allahin gönderdigini söylerdik.Her yeni aldigi seyde önce Allaha tesekkür et, Seni cok seviyorum Allahim, tesekkür ediyorum Allahim de seklinde ögretmeye özen gösterdik.

Her yemekte masaallah bak Allah bizi ne kadar cok seviyor, ne kadar güzel seyler yaratmis, güzel yemekler bize yollamis cok sükür seklinde sözlerle nimet verenin Allah oldugunu bilmesini istedik.

sürekli herseyde Allahi zikretmeye gayret ettik.

Ve elhamdülillah cenab-i hak bunlari bosa cikarmadi,bircogu cocugun ruhuna islenmis.

Biz yaninda olmadigimizdada ona telkin ettigimiz seyleri yaptigini gördük.

Bir gün eli kesilmisti ve ben yaninda degildim,bir ses duydum hem agliyor hemde sakin olmaliyim, sakin olmaliyim, Allahim bana yardim et, Allahim bana yardim et, Sabirli olmaliyim diye...inilti duydum, hemen yanina gittim ve korkma, iyileseksin, Allah var o bizi korur, Afferim bak ne güzel seyler söylüyorsun, bir sekeri hak ettin dedim.

Hidayet Allahin elindedir,cocuklarin o tertemiz ruhlari anne babanin elinde sekilleniyor.siz ona neyi verirseniz onlar cocukta ortaya cikacak, büyüdügünde nasil olacagi mechul...Fakat biz her daim duada olacaz ve elimizden geldigi kadar herseyde cocuklari Allaha götürecek, onu sevdirecek kapilar, yollar bulma gayretinde olacaz.

Bu tür seylerden bahsetmek hosuma gitmesede, belki sizlerede bir fikir olur niyetiyle yazma ihtiyaci duydum,cenab-i hak kusurumuzu affetsin, cümlemizin cocugunu imandan ve islamdan ayirmasin amin amin amin..

Yorumlar

Offline
Son giriş: 09/04/2012

sa. inanın çok sevindim bu paylaşımınıza. benimde 1,5 yaşında oğlum var ve bende sohbetlere ona hamileyken gittim ama biraz sıkıntılı günler geçirdim kpss ye hazırlandığım için .çalışmak istiyorum olmadı. bu sıkıntılarım inş. çocuğuma yansımamıştır bundan sonrası için hem kendimi ,hem eşimi hemde çocuğumu sizinde bahsettiğiniz şekilde programlamak istiyorum. daha yolun çook başındayım ,gerçekten bir ablaya o kadar ihtiyacım var ki. sizin bu paylaşımınızın devamını beklerim :) mümkün olursa mailleşmek isterim .

(X)
Kapat
-->