4 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 25/04/2014
yardimci olun bana
.a Ben 25 yaşinda bir kizim. Direk caresini bulamadigim derdimi anlatarak basliyacagim. Ben 19 yaslarinda sirf oyun oynamak icin cocukca bir online oyun sitesine girdim ne basladiysa orda basladi orda tanistigim biri 20yasinda baska sehirde olan biri bana asik oldugunu soyledi ve hersey oyle gelisti biri bana dese senin aklinda bir sorunmu var derdim ama ben devam ettim 4yila yakin olmustu hergun birbirimize artik nasil kavusaz diye sorup duruyorduk aileme kesinlikle anlatamazdim cunki. Ve ailesi bi yerde beni gormus gibi istemeye geleceklerdi herseyi ayarladik ve ailesi geldi beni gormeye. Biz tamam artik cozumu bulduk derken babam ertesi gun kiyameti kopardi. Nasil ogrenmisti bilmiyorum ama netten tanistigimi ogrenmisti beni oldurecek gibi sinirlenmisti baska carem yoktu itiraf ettim. Onlarada sirada ablasi var o olmadan olmaz demis. Butun haber alacagim ne varsa elimden aldi telefon,pc vs. Hergun bekledim bugun bitecek diye Allahtan korktum aramadim sormadim bende onu. Tam 2yil hic haber almadim birgun nette yazistik ben nasilsam oda oyleydi ölene kadar beklerim ama ayrilik cok zor diyordu bundan 6ay sonra daha uzun yazistik netten birgun iki gun 10 gunu buldu belki aama vedalasamadik ve gene care bulamadik. Suan durumumuz bu ne yapmamiz lazim bizim gorussek vicdanimiz rahat degil habersiz kalsak ölümden beter. Çaremi hala bulamadik vel hasil 6-7 senemiz boyle gecti. Allah rizasi icin bize bir yol gösterin ne yapalim lutfen yardim edin....

Yorumlar

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Kardeşim şu an yaşınızın getirmiş olduğu fıtri bir "eşe bağlanmak" ihtiyacını bu genç beye yönlendirmiş bulunuyorsunuz. Ne var ki bu gencin sizin maddi ve manevi varlığınızla bütünleşebileceğiniz biri olup olmadığını akli süzgeçlerden objektif bir şekilde geçirmemişsiniz. Hisleriniz ve alışkanlığın hakim olduğu bir halet-i ruhiyedesiniz.

Eş adayınızı tanıdığınızı düşünüyorsanız, Şöyle yapın: bu kişinin kişilik özelliklerini kağıda sıralayın. Başka bir kağıda hayat boyu eş olarak seçeceğiniz insanda aradığınız vasıfları yazın. 3gün sonra bunları tekrar kontrol edip düzeltin ve karşılaştırın. Gerçekten sizin aradığınız eş adayı ise yani 2 kağıt arasında büyük ölçüde uyum varsa, durumu onun ailesi vasıtasıyla ciddileştirin, ailenize ciddi olduğunuzu gösterin. Eğer uyum fazla değilse, çıkan olumsuzluklarla Allah sizi büyük bir yanlıştan koruyor olabilir. Mantıklı düşünün, alışkanlığı bırakın. Dünya ve ahiret eşi olarak meseleye bakın.
(Şahsi kanaatimi yazayım: internet üzerinde oyun sitesinde başlayan bir irtibat ne kadar ciddi olabilir?? Evlilik çok ciddi ve hayat boyu zorlukları birlikte göğüslemeyi gerektiren bir kurumdur, siz kendinizi buna hazırladınız mı, eş adayı olayın ciddiyetinin farkında mı? Eğer ikiniz de ciddi kararlıysanız ailelerinize tatlılıkla durumun farkında olduğunuzu anlatabilirsiniz.)

Rehber (editör)
Offline
Son giriş: 01/06/2011

Değerli kardeşim, bir insana aşırı derecede bağlanmak doğru değildir. Duygusal yönü bir tarafa bırakıp mantıkla hareket etmek gerekir. Allah'dan başka hiç kimse kalben bağlanmaya layık değildir. Sevdiklerinizi yalnızca Allah için seversiniz. Bir insanı vazgeçilmez gibi putlaştırmak son derece yanlıştır. Ailenizden gizli görüşmeler yapmanız uygun olmaz. Evlenme niyeti varsa ailesi vasıtasıyla babanızı ikna etmelidir. İkna edemiyorsa unutmanızı tavsiye ederiz. Evlenseniz çok mutlu olacağınızın bir garantisi yoktur. Belki çok mutsuz olacaksınız. Allah'dan hayırlısını isteyin.

Şu linkten bilgi alabilirsiniz: www.sorularlaislamiyet.com/qna/15098/asik-olmak-konusunda-dinimizin-olcu...

Selam ve dua ile...

Offline
Son giriş: 25/04/2014

Evet niyetimiz hepp evlenmek ama arastirmadan direk yok deyip onlardan gelen telofonlara dahi bakmayan bi babaniz varsa ne yapmaniz lazim... Unutmaak kolaymi sabretmek deil untmak bi baskasini onun yerine koymak belki ilerde bi baskasiyla yoo .. Evet mutlulugun garantesi yok mutsuzlugun olmadigi gibi... Hayirli olarak onu istesem ;) olmazmi?

Rehber (editör)
Offline
Son giriş: 01/06/2011

Dilediğiniz gibi dua edebilirsiniz. Hayırlısıyla olsun veya hayırlısı olsun demekte bir beis yoktur.

Kullanıcı girişi