11 mesaj [Son gönderi]
katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011
ARKADASLAR NERDESiNiZ?

s.a

Arkadaslar nelerdesiniz? sesiniz solugunuz cikmiyor,özledik dogrusu...

Nasil geciyor ramazan?

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Hayırlı Ramazanlar Katreciğim, ramazanın 4. günü geçti. Allah oruçlarmızı kabul etsin. Ben de elhamdülillah teravih namazımı camide kılıyorum. selatı selamlar getirerek, kalabalık katılımla çok zevkli oluyor namazlarımız. Tabiki evimizin camiye yakın oluşu bizim için büyük şans. Gündüz de, ev işi, yemek, namaz, Kuran derken bir bakıyorum akşam olmuş. 40 derece sıcaklar biraz zorluyor. Ama olsun,Allahıma şükürler olsunki sağlığımız sıhhatimiz yerinde orucumuzu tutuyoruz. Allah tüm ibadetlerimizi kabul etsin... siz değerli dostlarımızla nice ramazanlar geçirmemizi nasip etsin Yüce Yaratan... Selamlar...

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

AS azizim. Ramazana girmeye çalışıyoruz :) yahu bugun 3 gunu bitti :( yani onda biri. ne kadar hızlı geçiyor mubarek. ama hamdolsun sabah radyoda birşey duydum, çok guzel: teravihde 2er rekatta bir oturup dinlenmek bu sırada dua, salavat okumak teravh namazını epey guzelleştiriyormuş. camiye gidemeyen, evde kılan kardeşler tatbik edebilirler. arada salavat olan Delailinnurdan veya Evradı Kudsiyeden okumak guzel oluyor, dedi bir büyüğümüz. Abiler o şekilde kılıyormuş, hatta hatimle kılınabilse.. Bu sene umrede kardeş ve ablalarımız var inşallah Rabbimiz bizi de onlarla gibi yazar. manen bir umre hükmünde olur inşallah Ramazanımız.. ehli kalb bu ayda ibadete doyamazmış, inşallah biz de onlar gibi ibadetin lezzetini alabiliriz. kalb ve ruhun derecei hayatına çıkabiliriz inşallah.

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

Hic sorma abla ya, ne zaman gecti bu dört gün bende anlayamadim...

Bende evde teravih kiliyorum,saat 11´e dogru yatsi namazi oluyor teravih namazini kilip eve dönene kadar gece saat 12 yi buluyor,camiye gitme imkanim olmuyor,bende evde 2 rekatta bir selam vermek üzere kiliyorum.

Henüz hedefledigim okumalara yetisemedim,bende diyorum insaallah baska kardesler ayakta duadadir bizde insaallah hissedar oluruz diye teselli buluyorum :)

Kuran okumak cok zevkli oluyor fakat en cok cevsen ve delail-i hayrata takildim,salavatlar cok güzel okunuyor.

ordaki kardesler nasil dersanede özel birsey yapiyormusunuz abla?

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Maşallah tebrik ederim kardeşim, gece 12de de olsa teravihi kılmana hem de 2 rekatta selamla kılmana çok sevindim. Allah kabul etsin.

Kardeşler iyiler maşallah, teravih için dersaneye gidiliyor, teravih kılınıp kıa bir ders çay faslı yapılıp eve dönülüyor. burda son 15gun dersane yatsıdan sabaha kadar açık oluyor, toplu bekleniyor gece. onun dışında herkes evinde ibadetini yapıyor. Abiler Ustadın evinde sabahlıyorlarmış, ablaların eşleri oraya gidiyor, çok feyizli oluyormuş orası. İstanbuldaki kardeşler zaten devamlı vazife halindeler, maşallah. Kayserideki kardeşler de sabahlıyorlarmış. gece evrad okuyorlarmış herhalde ders de yapıyorlardır. TRden haberler böyle :)

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

Elhamdülillah abla nasil sevindigimi anlatamam ordaki durumlara,ya baska yerdeki kardeslerin hizmeti,sevki,gayreti beni cok mutlu ediyor,icim huzum doluyor inan, elhamdülillah ya...

Rabbim hepinizden razi olsun abla,buralarda kuvve-i maneviyeyi korumak cok zor,o manevi attmosfer yok,cok fazla günahlar isleniyor,diskolar barlar sabahlara kadar acik,su gibi icki siseleri ellerinde dolaniyor.

Zaten bir avuc türküz,birde cemaatlar guruplasmis birlik yok,biz kendi icimizde ablalarla manevi bir ortama girmeye calisirken sahs-i maneviyenin icindeki sizin gibi sadik ve sebatkar kardeslerin maneviyati bizede yansiyor,ben buna cok inaniyorum,müthis bir güc kuvvet geliyor sizlerden bize,rabbim sayilarini arttirsin biz bicareleride o manevi hizmetlerden hissadar etsin amin.

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

kardeşim inşallah hüsnü zannın dua olur da hakkaten sadık ve sebatkar oluruz. Yalnız burdaki ablalar hakkaten o vasıfları taşıyor. Bugun derste büyük ablalarımızdan biri (2.derste tarihçeden okunuyor) hayatın gayesini Rnur hizmeti olarak bilmekle ilgili mektubu okudu. maşallah o tam bunu massetmiş aleminde. sanki Zübeyir abinin yanından çıkmış gelmiş, bir ev hanımında bu derece dava şuuru olur mu... maşallah barekallah. dusturları massetmişler, Bayram abinin eşinin burda olması, onların da tam tesanudle hizmeti götürmeleri çok büyük kuvvet menbaı olmuş, oluyor hepimize elhamdulillah.

Katrecim bişey diyeyim mi :) fakir de sizden çk kuvvet alıyor elhamdulillah. demekki şahsı maneviden inikas var.. Rabbimiz dahil eylesin.

son birşey: bugun dersten sonra markete ugradım, çıkışta bir ablayı gördüm, inan içim sevinç doldu, çok mahviyetli, tatlı bi abladır. selamlaştık geçtik ama alemime br sürü güzel sey geldi hamdolsun. demekki hizmette halinle de çok büyük vazifeler yapılıyor. yeter ki ihlasını bozma,, demişti bir abla.  çok şükür bir sürü tatlı ablamız var.

Offline
Son giriş: 30/06/2011

As. ablacim,
Elh. ramazan iyi geciyor:)
sen de nasil geciyor?

Selam ve dua ile...

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

Özlemcim burdamisiniz? Türkiye izne gidecekmisiniz? Biz dersanede iftar yapacaz kizlarla sizin ordakilerde yapiyorlar mi :) ?

Offline
Son giriş: 30/06/2011

Yok ablacim bu sene izin yok:)
Biz, Allah izin verirse, 4 gün dershanede kalmayi düsünüyoruz ablacim.

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

oooo masallah cok güzel özlem,bizlerede dua et,dersanede kalmak cok güzel oluyor, ben kandillerde kizlarimla kaliyorum onlari orda uyutuyorum,büyük kizim bayram ediyor,ne olur dersanede yatalim anne diye, bakalim eger dersane müsait olursa bende son günler orda kalmayi düsünüyorum insaallah.

(X)
Kapat
-->