Çocuğumuzun okul yaşı geldiğinde hepimiz telaşa kapılırız. Hangi okul iyi, çocuğum en iyi nerede eğitim alır? Arkadaşımın çocuğu hangi okula gidiyor? Vb. çoğunlukla önerileri dinleriz. Şunu yapmayız benim çocuğumun kişilik özellikleri neler o en iyi nasıl öğrenir, ben bu zamana kadar onun için neler yaptım devamında neler bekliyorum ve benim çocuğumun eğitimden beklentilerim neler. Aslında öncelikle bu soruların cevabını verdiğimizde çocuğumuza en uygun okulu seçmeniz çok kolay oluyor.

Bir okul öncesi eğitim kurumunun iç ve dış mekânının güzelliği, uygunluğu kadar, önemli olan bir şey daha var. Sistem yatırımı Doğa Okulları okul öncesi eğitime verdiği önemi bu alana yaptığı yatırımlarla kanıtlamıştır. Uyguladığı program Doğa konseptli eğitim modeli yabancı ve Türk birçok akademisyen tarafından hazırlanmış ve Beykoz Doğanın eşsiz ortamı sayesinde geliştirilmiştir. Bu ortam tüm kadronun ve öğrencilerin yaratıcılığını geliştiriyor. Sınırsız bir zihin gücü katıyor.

Anne babaların bir okul öncesi eğitimde öncelikle programın çocuğunun yaş gelişim özelliklerine uygunluğu, kadrosunu, kurumun vizyonu, misyonu gibi bir çok özelliği önemsemesi gerekiyor.


alıntı