Bitkiler

Üzüm
aldığınız ilaç besininiz, besininiz ilacınız olsun...
Bamya
Taze bamya pişirin...
Bahçesinde rengarenk mısırlar yetiştirdi
Aksaray'da bir çiftçinin izlediği belgeselden etkilenerek, ABD'den getirttiği tohumlarla tarlasında ürettiği rengarenk mısırlar görenleri şaşırtıyor.
İncire ve Zeytine And olsun
7 zeytin 1 incir yemenin mucizevi etkilerini duyunca çok şaşıracaksınız
Nane Neden Ferahlık Hissi Verir?
Nane içeriğindeki mentolün buharlaşması sırasında,tıpkı kolonyanın cildimizden buharlaşması esnasında hissettiğimiz serinlemeye benzer bir ferahlık hissderiz.
Yaprakların Konuştuğunu Biliyormuydunuz?
Dünya üzerindeki bütün bitkileri bir an için yapraksız farz edelim.
Bitkilerden merhem, şurup ve çay hazırlayabilirsiniz
Bitkiler doğru kullanıldığında her derde deva. Nane yağını zeytinyağı ile karıştırın, şakaklara masaj yaparak baş ağrısından kurtulun. Sinüzit için kaynar suyun içine atılan papatyayı, 10 dakika teneffüs edin.
Mayıs'ta Neler Yapılıyor(Tarım Takvimi)
TARLA ZİRAATI a) Yazlık ekim yapılacak tarlalarda sürüm, ikileme, üçlemeler ve gübreleme yapılır. Kaymak kırma, çapa ve ot alma amacıyla tırmık ve kültüvatörle toprak işlemesi devam eder. Çeltik tavaları hazırlanır. Yerfıstığında boğaz doldurulur. b) Pamuk, ayçiçeği, susam, fasulye, soya, çeltik ve bostan ekimi ile tütün fidelerinin dikimi yapılır.
Nisan'da Neler Yapılıyor(Tarım Takvimi)
TARLA ZİRAATI a) Yazlık ekimler için toprak işlemesi ile birlikte gübre uygulaması da yapılır. Bazı otlu nadaslar tırmık, kultivatör, disk harrow ve kaz ayağı ile yüzeyden işlenir. Bazı baklagil tarlaları yeşil gübre amacıyla sürülür.
Mart'ta Neler Yapılıyor(Tarım Takvimi)
TARLA ZİRAATI a) Her türlü tarla ziraati için toprak işlemesine devam edilir. İşleme ile birlikte gübreleme yapılır. Kaymak bağlamış tarlalar tırmık ve kazayağı ile kırılır. Böylece hububatta kardeşlenme de sağlanmış olur. Güzlük ekim yapılan yerlerde ikinci azot uygulaması yapılır.