Bilim & Teknoloji

Duyguların dili... - Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan
Algılama organı olan beynimiz, beş duyumuzla gelen (duyu), his ve fikir şeklindeki ‘duygu ve düşünce’ sinyallerini algılar. Dışsal rehber (toplum) içsel rehber (akıl ve vicdan) ile bir karar verir. Bize yol gösterir
Aziz Sancar sigaranın verdiği zararın haritasını çıkardı
Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar öncülüğünde yürütülen çalışmayla, sigaranın DNA'ya verdiği zararın yüksek çözünürlükte haritası çıkarıldı.
'Tarihin en önemli keşiflerinden birinin eşiğindeyiz
'NASA'nın Bilim Misyonları Direktör Yardımcısı Thomas Zurbuchen, insanoğlunun uzayda yaşamı keşfetme eşiğinde olduğunu açıkladı.
359 milyon ışık yılı uzakta yeni bir galaksi keşfeden astrofizikçi: Burçin Mutlu Pakdil
Türk astrofizikçi Burçin Mutlu Pakdil ve ekip arkadaşları, Dünya’ya yaklaşık 359 milyon ışık yılı uzaklıkta olan bir galaksi keşfetti.
Ahir Zaman Nimeti; İNTERNET
Konfüçyüs’ün, “Sende bir bilgi var. Bende bir bilgi var. Ben sana bir bilgi verirsem, sen bana bir bilgi verirsen, Sende iki bilgi, bende de iki bilgi olur” sözleriyle ifade ettiği gibi bilgi paylaşımı önemlidir.
1 Dakika
Neşe içinde arkadaşlarıyla sohbet ediyor, etrafına gülücükler saçıyordu.
Gömüldüğünüz Ekranlar Sabun Köpüğü Olmasın Sakın!
“Sürekli bağlantılı” olma halimizi “İnternet Bağımlılığı” kitabının yazarı klinik psikolog Mehmet Dinç’le konuştuk…
Kuran'ın Bilimsel Mucizesi Ampul
Thomas Edison'un icat ettiği o ampul.
Google İsmi Nasıl Kondu?
Yıl 1938’di. Amerikalı Matematikçi Edward Kasner, masai bitiminde evine geldi. Kapıda uzun zamandır görmediği 9 yaşındaki yeğenini görünce Kasner’in yorgunluğu bir anda dağıldı
Allah Korkusunun Bilimsel Temeli
Korku ;kişisel bilince ulaşma düzeyi, eğitim,nefis terbiyesi ve imtahan için gelinen dünyada başarılı olabilmenin tetikleyici enerjisidir.