İyi ki ahiret var deyip geçeriz pek çok meselede… İyi ki ahiret var. Bu cümle, nice dertlere deva olur. Bu dünyada sıkıntılı bir hayat mı yaşadın? Dert etme… Nasılsa ahiret var, orada rahat edersin.
Bosna Hersek'in orta kesimlerindeki Tuzla şehrinde "dünyanın en büyük böreği" unvanını elde etmek için 650 kilogramlık börek pişirildi.
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, dünyanın en sağlıklı yiyeceklerinden birinin lahana olduğunu söyledi.
Birbirinden güçlü, antioksidan etkili iki besin bal ve ayva birlikte tüketilirse ne olur? Ayvanın mevsimi geliyor, derde deva bal ise her mevsim olduğu gibi bu mevsimde zirvede...
KADEM Genel Başkanı Yılmaz, Suriye krizinin en mağdur kitlesinin kadın ve çocuklar olduğunu söyledi.
Modern insan tek boyutlu… Modern insan sığ… Modern insan yüzeysel… Allah’tan ve ahiretten uzak hayatlar… Sahipsiz ve başıboş bir insan ve kâinat tasavvuru… Anlamsız ve amaçsız yaşam biçimi…
Ahşap ustası Suat Yazıcı, Türkiye'nin birçok tanınmış ailesine ve sanatçısına ahşap dekorasyonu hizmeti vermenin yanı sıra ekibi ile usta hattatların yazılarını ahşaba uyguluyor.
Yaşarken çok başaramıyorum. Ama yazarken tasannu yapmamaya çalışırım. Hissetmediğim şeyleri, öyle hissediyormuşum gibi, söylemekten korkarım. Bazıları okurun heyecanını hoş bir fayda olarak görerek böyle bir yola girebilirler.
Şanlıurfa'da "isot reçeli" olarak adlandırılan biber salçası, farklı tadıyla başta kahvaltı olmak üzere sofralara lezzet katıyor.
Gülçin Anmaç’ın ‘Nakkaşname’ sergisi Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde bugün açılıyor. Anmaç, “Bu sergi genel bir sanat yolculuğunu hatta hayat yolculuğunu anlatıyor. Sergiyi gezenler benim hayatıma, sanatıma şahitlik edebilecekler” dedi.
Dua, birlik, zikir, şükür, hep Müslümanları birbirine bağlayan vasıtalar olduğu gibi, kardeşlik, bir yetimin başını okşamak, aşımızı paylaşmakta bizi, biz Müslümanları birbirimize bağlar.
Antalya'nın Akseki ilçesinde 1500-2000 metre rakımlı dağlardan toplanan andız kozalakları, bazı işlemlerden geçirildikten sonra kaynatılarak pekmeze dönüştürülüyor.
Ortaokul ve liseyi dışardan bitirerek eğitimine Geleneksel El Sanatları Bölümü'nde devam eden Şazime Hancı, el sanatlarıyla ilgili kurslarda başkalarına da eğitim veriyor.

Bir Söz


 

Yumuşak davran! Sertlikten sakın! Yumuşaklık insanı süsler, çirkinliği giderir.

[Müslim]