Editörlüğünü Köksal Alver'in yaptığı 'Taşra Hâlleri', taşraya dair çeşitli algı, yorum ve bakışlar olduğunu belirten ve akademik çabadan fazlasını gösteren bir eser olarak taşrayı hemen her açıdan inceliyor. Hatice Ebrar Akbulut yazdı.
Ezberi tahfif etmek, hafızasında bir şiir dahi olmayan, tarih hafızasını yitirmiş, günlük yaşayan, kültürsüz ve derinliksiz nesiller yetişmesine hizmet eder. Prof. Durmuş Günday yazdı.
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çoğu kez sinüslerin tıkanmasıyla oluşan baş ağrısı için en doğal ve etkili yöntemi açıkladı.
İngiltere'de başörtüsü ile girdiği McDonalds'ta önce başörtüsünü çıkarması istenilen, ardından restorandan kovulan başörtülü Müslüman kızın videosu internette popüler olmuştu.
Kadınlar çarşıya pazara çıkabilir, her yere gidebilir. Ama onları camilerde ve ilim meclislerinde görecek olursanız işte bu problem olur!
Kur'an ayı nedir? Diğer aylardan farklı olarak ne yapar bize? Neyi değiştirir? İşte bütün bu soruların cevabı Ramazan Risalesi içinde var.
İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, erkeklerin ömrünün kadınlara göre daha kısa olduğunu söyledi.
Endonezya'nın Jakarta şehrinde başlayan eğitimlerde amaç Kur'an-ı Kerim öğreticilerinin bilgisini ve kapasitesini artırmak.
Amerikan fast food zinciri McDonald's, İngiltere'nin başkenti Londra'daki bir şubesinde koruma görevlisinin Müslüman bir öğrenciden başörtüsünü çıkarmasını istediği için özür diledi.
Herkes için pilav tarifleri çok önemlidir. Bulgur pilavı da en çok hazırlanan pilav çeşitlerindendir. Hamsili bulgur pilavı da çok beğenilir ve severek yenilmektedir.
Sen bir insan arıyorsun. Yüreğin sızısını ve varoluşun ürpertisini yüklenecek bir arkadaş.
Nevşehir'de 1 yıldır sürdürülen 'askıda yemek' uygulamasının diğerlerinden farkı, lokanta usulünde hizmet veriyor olması.
Risale-i Nur Enstitüsü tarafından Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleştirilen seminerde konuşan Psikiyatrist-Yazar Mustafa Ulusoy, ‘Önemli Biri Olmak’ sırrını nasıl keşfettiğini anlattı
Tonya'da 33 yıldır yaylada tek başına yaşayan ‘Robinson Nine' dönmeye ikna edildi.

Bir Söz


De ki: “Andolsun ki, (bütün) insanlar ve cinler, şu Kur’an’ın benzerini (yapıp) getirmek için toplansa, birbirine arka çık(ıp yardım et)seler yine de onun benzerini getiremezler...


(17/İsrâ, 88)