"Bir kadın kocasının izni olmadan (nafile) oruç tutamaz!'' buyurdular.
Tekirdağ'da önceden inşaat malzemeleri satarak geçimini sağlayan Darıcı, şehrin keşmekeşliğinden sıkılınca 5 yıl önce köyüne yerleşerek baba mesleği hindi yetiştiriciliğine atıldı.
Hac vazifesi, Lübnan'ın Nehr el-Berid Mülteci Kampı'ndan Meryem Şarkiye için Filistin'de yaşayan dayısını hayatında ilk kez gördüğü "güzel ve zor" bir buluşmaya vesile oldu.
Ayvalık ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde ilk kez açılan su kabağı işlemeciliği kursu, yöredeki kadınların yeni ekmek kapısı oldu.
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bir genç, kız arkadaşına drone (insansız hava aracı) ile indirdiği yüzüğü vererek evlenme teklifi yaptı.
İstanbul'da 40 yıldır daktilo tamirciliği yapan Haluk Erçelik, bilgisayarın yaygınlaşmasıyla kullanılırlığını yitiren daktiloları tamir ederek, onlara hayat veriyor.
Biraz soyut düşünmeyi dene arkadaşım soyut… Bu dünya, şu hayat, sadece madde üzerine kurulu değil. Nice mücerret güzellikler var ki, bir ömre bedel…
"Kokoreç Doktoru" isimli işletmesinin marka tescilini alan Tuncay Özdemir'i temiz ve ütülü doktor kıyafeti, bonesi, boynundaki steteskopu ve beyaz terliğiyle görenler şaşkınlığını gizleyemiyor.
Darbe girişimi sırasında Gölbaşı'ndaki Özel Hareket Daire Başkanlığına yapılan saldırıa şehit olan Kiremitci'nin doğum yapan eşi, anlattıklarıyla hem ağlattı hem gururlandırdı.
Bayırbucak Türkmen Bölgesi Yardım Dağıtım Sorumlusu Kömürcü, "Suriye'nin birçok noktası kışa hazır değil. Soğuklar gelmeden yardım kampanyası başlatılması gerekiyor" dedi.
Sosyolojiyi üç talakla boşadım... Bu cümleler Prof. Ümit Meriç'e ait...
Hatay'da, yemeklerin vazgeçilmezleri arasında yer alan biber salçası, bin bir emekle hazırlanarak sofralara ulaşıyor.
Düşünce böyle bir şey: Zaptedilmesi zor, engel tanımayan, hedefini eninde sonunda bulan, önünde durulamayan… Bir keşif, bir buluş, bir icat, insana faydalıysa önünde durulabilir mi? Bir fikrin açığa çıkma vakti gelmişse, engellenebilir mi? Zamanı gelen bir fikir, engellenemez.
Zenginliği herkes bir yerlerde arıyor. Fakat pek azı bulmaya muvaffak oluyor. Bulanların da pek azı bulduğuyla tatmin oluyor.

Bir Söz


 

Resulullah (sav) menfi bir söze şöyle derdi

Bismillahirrahmanirrahim

Hz. Aişe (ra) anlatıyor: "Resulullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

“Resulullah (sav) bir adamdan kendisine menfi bir söz ulaştığı vakit:
“Falan niye böyle söylemiş?” demezdi. Fakat:
“İnsanlara ne oluyor da şöyle şöyle söylüyorlar?” derdi.

(Ebu Davud, Edeb 6)