İlk Ebru bilgilerini 2003 itibariyle Eskişehir, Kütahya ve Bursa üçgeninde katıldığı atölye çalışmalarında almıştır.
Kitap, altmış yıl öncesinin Karagümrük, Beyazıt, Kanlıca, Heybeliada, Büyükdere gibi kadim İstanbul semtlerinde dolaştırarak dönemin şartlarını ve insanlarını anlama fırsatı veriyor.
İşte bu rüyâ, çocukluk dediğimiz bu Müslüman rüyâsıdır ki bizi henüz bir millet halinde tutuyor.
Fethullah Gülen hareketi ile Bediüzzaman Said Nursi’nin orjinal hareketi arasında sosyal davranış açısından 17 fark var.
Oyma yumurta eserleri sergisi, "Yumurtadan sanata" adıyla EXPO 2016 Antalya sergi alanında sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Türkiye’nin ve Akdeniz havzasının en büyük flamingo kolonisine ev sahipliği yapan Tuz Gölü’nde binlerce flamingo yavrusu kuluçkadan çıktı.
Amasya'nın Merzifon ilçesinde Leyla Kaya, önce evinde ürettiği, daha sonra iş yeri açarak satmaya başladığı yufka ve diğer unlu mamullerini, bugün 50'nin üstünde ile gönderiyor.
Bahar zamanı imiş. Dağıstan’da bir yolcu köyden köye giderken, bir dağ eteğine varmış.
Hz. Bilal’e (r.a): “Erihnâ ya Bilal” Bizi (namazla) rahatlat ey Bilal” derdi. Ebû Davud – Sünen 4/298
Erkeklerin Bayan, Bayanların Erkek Doktora Gitmesi Caiz mi?
Allah Sevgisi
Selamünaleykümmm! Nasılsınız, ablalarım, kardeşlerim :)
Eşine ” LAN” sözünü kullanmak en hafifi gibi görünüyor. En ağırı, sevgi bağlarının kökünü dinamitleyen şu sözler olmalı: “Sen adam mısın? Sen erkek misin?”

Bir Söz


 

İnsan ölünce, üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalı ilmi eser bırakmak veya ona dua ve istiğfar edecek salih evlat.

[Müslim]