“Sürekli bağlantılı” olma halimizi “İnternet Bağımlılığı” kitabının yazarı klinik psikolog Mehmet Dinç’le konuştuk…
İçimizden 1 ile 100 arası bir sayı tutalım. Sonra Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’in hangi sünnetine karşılık geliyorsa, 1 hafta boyunca onu uygulamaya çalışalım.
RISALE-İ NUR'U DAHA İYİ ANLAMAK İCİN NELER YAPILABİLİR?
Evlilikte iletişimi kötü yönde etkileyen bazı yanlışlar.
Toplumda, insanlara güzler yüz gösteren, yoksullara yardım eden her insan “iyi” olarak bilinse de Kur’an’ın tarif ettiği iyilik daha farklıdır.
1-7 Nisan kanser haftasıdır. Bu hafta münasebetiyleYasin-i Şerif ve Salavat-ı Şerife kampanyası başlatıyoruz.
1 Nisan şakası yapmak caiz midir? Hristiyanları taklit etmek midir? Bu günün binlerce Müslümanın katliam günü olduğu iddiasının aslı var mıdır?
Evlenmek, neslin devamı içindir. Bunun için iki ayrı cins arasında birbirlerine sevgi ve şefkat duymak hislerini koyduğunu Allah (c.c.) Rum Sûresi 21. âyette bildiriyor.
Kur’an-ı Kerim’de kadınların örtünmelerini emreden ayetlerin pek çok hikmetleri,dünyevî ve uhrevî boyutları, şahsî ve toplumsal faydaları vardır.
Yüce Rabbimiz'in güzel isimleri düşünüldüğünde akla ilk gelenler; Rahman-Rahim ( merhamet eden), Afüv (affı çok olan), Gaffar (bağışlaması çok olan),Tevvab ( günahları bağışlayan) olur.
Dua etmek, mümin için bir güven kaynağıdır. Çünkü Allah'ın dilemesi dışında hiç bir şeyin gerçekleşmeyeceğini bilir.
OKUL ÖNCESİ MİNİKLER İÇİN İSLAMİ SORULAR
Tesbih Namazının Kılınışı
Dimağda meratib var; birbiriyle mültebis, ahkâmları muhtelif. Evvel tahayyül olur, sonra tasavvur gelir, Sonra gelir taakkul, sonra tasdik ediyor, sonra iz'an oluyor, sonra gelir iltizam, sonra itikad gelir. Sözler ( 706 )

Bir Söz


(Ey insanlar!) Sizin (toptan) yaratılmanız ve tekrar dirilmeniz, tek bir kişi(nin yaratılması) gibi (kolay)dır. Şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, görendir... (31/Lokmân,28)