Çocuğunuzu kıracak bir şey yaptığınızda çocuğunuzdan özür dileyin.
Elazığ'da çobanlık yapan, 63 yaşındaki üniversite öğrencisi Gür, derslerdeki başarısı ve okuma azmiyle dikkati çekiyor.
Nevşehir'de yaşayan 57 yaşındaki araştırmacı yazar Dedeoğlu, evinin altındaki atölyede atık malzemelerden gemi maketi yapıyor.
Ankara'da öğretmenlik yapan Gökhan Duran, çivi ve teller ile yapılan filografi sanatıyla yaptığı tablolar ilgi görünce atölye açarak bu sanatı başkalarına da öğretmeye başladı.
Tarihe geçmiş her eseri ve her başarıyı biz failleriyle hatırlarız: İstanbul’un fethini Fatih Sultan Mehmet ile, Mesnevî’yi Mevlânâ ile, elektrik ampulünü Edison ile, yerçekimini Newton ile hatırladığımız gibi.
Varto Kaymakamlığınca açılan sosyal market, ihtiyaç sahiplerinin gıdadan mobilyaya çeşitli gereksinimlerini karşılıyor.
2.5 Ay gibi bir sürede hafız olan tıp fakültesi öğrencisi ilginç hikayesini anlattı.
Ordulu 70 yaşındaki Ümmühan Mazlumoğlu, otomobil kullanma hayalini gerçekleştirmek için ilkokulu bitirdikten sonra sürücü kursuna başladı.
İstanbul Fatih’te yaşayan 60 yaşındaki Kara, yalın ayak dolaşan çocukları görünce onlara patik dikip verdiğini belirterek, "İmkanım olsa tüm gariban çocuklara patik dikerim." dedi.
Gündeme acı bir şekilde düşen Irmak Bebeğin mağduriyeti hepimizin yüreğini dağladı.
Eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat “ Beni Ödülle Cezalandırma” kitabında, eğitime ve çocuk yetiştirmeye dair bilinenleri ters yüz ediyor.
Uzmanlar, içerdikleri Omega 3 ve kalsiyum nedeniyle kemik sağlığı için önemli bir kaynak olan istavrit ve hamsiyi kılçığı ile tüketmenin daha yararlı olduğunu söylüyor.
Prof. Nevzat Tarhan: "Adanmışlık, lafını çok kullanır FETÖ. Çok usta bir hipnoz yeteneği var. Yani, onu programlarda, videolarda ben seyrettiğimde sanki grup seansı yapıyor, hipnoz seansı yapıyor gibi."
Hollanda’daki Rotterdam Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği bir araştırma, düzenli olarak ev işi yapan kadınların ömürlerinin fazladan 3 yıl daha uzadığını ortaya koydu.

Bir Söz


‎"İkindi namazını terkeden kimsenin işlediği amelleri boşa gider."

(Buhârî, Mevâkît 15; Müslim, Mesacid: 35)