Bu vesile ile Hicri takvim nedir? Ne zamandan beri uygulanmaktadır? Hicri yeni yılın ilk ayı olan Muharrem ayına özel bir ibadet var mıdır?
Değerli hanımlar, zeynepmeltem kardeşimizin sitemizde paylaştığı aşure tatlısını, aşure yapmak isteyen hanımlar için yeniden yayınlıyoruz.
Muharrem ayının onuncu günü Aşure günüdür. Muharrem ayı, Kur'an-ı kerimde, kıymet verilen dört aydan biridir....
Bir tespit açısından belirtmek gerekirse, Muharrem ayının İslam tarihinde belli başlı üç önemli özelliği vardır. Birincisi oruç, ikincisi Hicrî takvimin başlangıcı olması, diğeri de Hz. Hüseyin ve evl...
Bir yaşımdaki fıtratıma ve ruhuma, merhum vâlidemin ders ve telkinatını, şimdi bu seksen yaşımdaki gördüğüm büyük hakikatler içinde birer çekirdek-i esasiye müşahede ediyorum. Lem'alar ( 200 )
Boyacılık ve kozmetik alanında kullanılan fırçalar sentetik ya da doğal kıllardan yapılmaktadır. Doğal kıl olarak en çok domuz, keçi, at ve porsuk kılı kullanılmaktadır.
Bunu mutlaka denemelisiniz biz denedik oldu. Yeşil zeytin sevenler bu tarifi kaçırmasın.
Çocuklarımıza hergün derslerinden aldıkları notları, iyi çalışıp çalışmadıklarını sorarken, bizler acaba o günkü sınavdan kaç aldık biliyor muyuz?
Gerçek eleştiri, yol gösteren, destek sağlayan, moral ve ilham veren, yapıcı ve olumlu ifadeler içeren ve gerçek dostlar arasında olması gereken bir iletişim biçimidir.
İlk soru: İnsanın yaşamının anlamlı olması niçin önemli? Çünkü anlam insanın en temel gereksinmesi...
Şunu unutmayalım ki, biz şunun bunun değil, “Bilerek karıncaya ayak basmayın” diyen bir dinin ve ...
Kastamonu Lahikası ( 48 )
Risale-i Nurdan Kısa Vecizeler
Üniversite sınavı yaklaştığı için çok yoğun bir programı olan Ahmet kardeşi Ayşe ile çok fazla ilgilenemez olmuşsa da son günlerde kardeşinin mutsuz olduğunu farkediyordu.

Bir Söz


 

 

Allah (cc) bir kulunu severse neyi yok ?Allah (cc) bir kulunu sevmezse neyi var ?.. Hz.Ali (r.a)