Uçurtmamın kuyruğuna tutunup, çıkmaya çalıştım gökyüzüne. Yüklerim ağır geldi; çıkamadım…
Çalışmayan anneler görevini mükemmel yaptığının iddia etmiyoruz.
Allah ömür versin Prof. Nevzat Tarhan, "İçki, kumar ve iç mimarlık" diye vurgulayıp bu üçünü yuva yıkıcı olarak niteliyor.
İsteklerini uygun zamanda, nezaketle söylerse, Erkek “Hayır” dediğinde buna tepki göstermeyip “hayır”ı kibarlıkla karşılarsa,
Evet, ilim kadın ve erkeğe farzdır ama hangi ilim? Dinî ilim, her kadın ve erkeğe farz-ı ayndır.
“Konuşmalarımda soruyorum: “Kimler anneleri ve babalarıyla oyun oynadığını hatırlıyor?”
Ebeveynlerin yaklaşık üçte ikisi (yüzde 62) çocuklarının kendilerinden çok daha az oyun oynama fırsatı bulduğunu söylüyor.
Prof. Dr. Nevzat Tarhan, gebelik ve sonrası anne psikolojisi ve sağlığı ile ilgili ŞIK okuyucularına önemli bilgiler verdi.
Danimarkalıların sırrı ne peki? Bu sorunun cevabını bulmak için çocuk yetiştirmenin yeni ve güçlü bir yönteminin anlatıldığı Danimarkalılara Özgü Ebeveynlik:
Her şeyden önce, elhamdülillah... elhamdülillah... Allah, beni bu büyük sorumluluk ve muhteşem hediye ile şereflendirdi.. Elhamdülillah..
2 yaşında çocukluk artık bağlanma sürecini bitirmiş olurlar ve bir ayrılığa hazırlar.
Sâliha bir hanımefendi, toplumun gerçek mimarıdır. Zira o, neslin korunması ve hayırlı evlât yetiştirilmesi gibi ulvî bir mes’ûliyeti yüreğinde taşır.
Waldorf sistemi neredeyse 100 yıllık bir eğitim sistemi ancak bilgisayar konusunda tartışma yaratmaya daha yeni başladı. İyi ki de başladı
Ülkemizde hızlı toplumsal değişim yaşanıyor.

Bir Söz


Bismillahirrahmanirrahim

Enes (ra) Peygamber Efendimizin (a.s.m.) şöyle buyurduklarını rivayet ediyor:

Resûlullah sabahladığında ve akşamladığında şöyle duâ ederdi:
"Allah'ım, Senden, beklenmedik nimeti dilerim ve beklenmedik serden de Sana sığınırım. Şüphesiz hiçbir kul sabahladığında ve akşamladığında beklenmedik hangi şeyle karşılaşacağını bilmez.

Camiüssağir[5:105, Hadîs No: 6581]