En çok karşılaştığım ve bir türlü tatmin edici bir cevap bulamadığım sorulardan biridir: Çocuğa Allah kavramı nasıl anlatılmalı? Özellikle 0-6 yaş döneminde hayatı, nesneleri, somut varlıklarla anlamlandırmaya çalışan bir çocuğa Allah kavramı nasıl anlatılabilir?
“Size yasaklanan büyük günahlardan kaçınırsanız, sizin kusurlarınızı örteriz ve sizi 'onurlu-üstün' bir makama sokarız” (Nisa Suresi, 31)
99 Esma 99 Dua - Senai Demirci
Oh be sonunda tatile çıkıyorum. Yarından itibaren deniz, kum, güneş…
Maddenin ön plana çıktığı, menfaat kavgalarının hep maddede yoğunlaştığı bu dehşetli asırda, “kul hakkı”denilince de öncelikle kişinin malına ve bedenine verilen zararlar hatıra geliyor.
Patates ve sucukları küp şeklinde ayrı ayrı doğrayın.
Tavuk göğüsleri yassı bir şekilde ince kesilir. Bütün baharatlar tuz ve yağ hazırlanan tavuk göğüsleriyle harmanlanıp dinlenmeye bırakılır.
Risale-i Nur, Kur'an-ı Kerim'in harika bir tefsiridir.
ŞEVK VE GAYRET ALALIM İNŞALLAH...
Bir şair edasıyla aldım kalemi. Ah bedenim, oysa bilsen küçük bir çocuk ağlamakta içimde.
Çocuğumuz çok fazla tv izliyor, her daim elinde cep telefonu ya sürekli arkadaşlarına mesaj atıyor ya oyun oynuyor, evimizdeki olaylardan bihaber, bizlerle sohbet etmiyor dediğinizi duyar gibiyim.
İstiğna; ihtiyaç sahibi olmamak veya ihtiyacını kimseye arz etmemek ve kendi imkânlarıyla yetinip kimseye el açmamaktır.
“Sizden herhangi biriniz bir köِtülük göِrdüğünde onu eliyle değiştirsin. Eğer buna güç yetiremezse diliyle değiştirsin. Buna da güç yetiremezse kalbiyle (buğz etsin). Bu ise imanın en zayıf mertebesidir.”

Bir Söz


Hastalık, sabun gibi, günahların kirlerini yıkar, temizler. Lem'alar - 209