Kurban vahşet gibi geliyor bana. Kesemem ben kurban, bu vahşete ortak olamam.
Allah dünyayı sevgi üzerine kurmuş ama insanların büyük bir kesiminin sevgiyi yaşamak bir yana, sevgiden söz ettiğini işitiyor musunuz?
Malzemeler: Patates Zeytin yağı Maydanoz Dereotu Nane (Sevdiğiniz baharat çeşitlerinden katabilirsiniz)
Evde turşu yapmak istiyorsanız işte size denenmiş başarıya ulaşmış bir turşu tarifi... :)
Pek çoğumuz, çocukluğumuzda açık havada saatlerce oynadığımız günleri hatırlarız. Bisiklete biner, ağaçlara tırmanır, arka bahçede çukurlar kazar, bulduğumuz taş, kozalak, çer çöpü biriktirir, onlardan yeni şeyler yapardık.
Görenek; Bir şeyi eskiden beri görüldüğü gibi yapma alışkanlığı, adet, manalarına gelir. İnsan sosyal bir varlık olduğu için çevresiyle etkileşim içinde olmasından daha doğal bir durum yoktur.
Narsisizm yaygın bir kişilik bozukluğudur. Kişinin kendisine bir anlamda tapması, kabaca tabirle kişinin kendisine aşık olması olarak da bilinir. Peki siz kendine tapan bir narsist misiniz?
Namazlarımı kılıyorum, Ramazanda da orucumu tuttum, zekatımı da verdim çok şükür, defalarca da hac ve umre yaptım… Tamam artık, sanıyorum ki ben cennetliğimdir. Para benim istediğim gibi harcarım! Ömür benim dilediğim gibi yaşarım!
5 kilo una 15 yumurta katarak oda sıcaklığındaki suyla katı bir hamur elde edin ve 3-5 saat önceden hatta geceden yoğurup sabaha kadar dinlenmeye bırakırsanız daha iyi olur.
Bismillah, nasıl her hayrın başı?
“CARPE DİEM” (AN’I YAŞA) FELSEFESİNE İSLAM GÖZLÜĞÜ İLE BAKMAK
- “Gördün mü kendisine … marka kıyafetler almış, bi de param yok diyordu! Geçende de ailecek bilmem nereye tatile gittilerdi .”
İlk önce sizinle, çok faydalandığım bir ‪#‎disleksi‬ rehberi paylaşmak istiyorum. Bunu detaylı incelemenizi tavsiye ederim.
Bu yıl çocuklarımdan biri dördüncü, diğeri ise birinci sınıfa gitmeye başladı. Ve ben kendimi her gün onlara aynı soruyu sorarken buluyorum: “Bugün okul nasıl geçti?”

Bir Söz


Müslümanların iman yönünden en üstünü, ahlakı en güzel olanı, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranandır...

[Tirmizi]