“Sizden herhangi biriniz bir köِtülük göِrdüğünde onu eliyle değiştirsin. Eğer buna güç yetiremezse diliyle değiştirsin. Buna da güç yetiremezse kalbiyle (buğz etsin). Bu ise imanın en zayıf mertebesidir.”
Çocuklarımız için güzel bir hikaye. Her zaman Allah'dan hayırlısını istemek gerekir.
İçindekiler: 2 tane demlik poşet çay 1 tane doğranmış limon 2 adet karanfil dilerseniz 1 tane tarçın
POFİDİK POĞAÇALAR YAPIYORUZ. Fırından çıkardığınız mis kokulu sıcacık poğaçaları ister kahvaltıda çocuklarınıza, isterseniz misafirlerinize ikram edin, inşAllah hepsi çok beğenecekler. Afiyet olsun
Rabbimizi bize tarif eden tarif edicilerin başında gelen şu kitab-ı kebiri kâinat bin birlikler içinde bir gül goncası gibidir.
Çoğumuz eğitim ve öğretimin eksikliğinden, yanlışlığından bahsederiz ve okullardaki eğitimi yetersiz bulur, beğenmeyiz.
Kadir Gecesine kadar Filistin, Suriye, Irak ve tüm dünyada zulümlerin durması Allah'ın yardımı için Yasin-i Şerif ve Fetih Suresi okuma kampanyasına tüm kardeşlerimizi davet ediyoruz.
Haydi anneler çocuğumuz kız, erkek demeyelim, ince motor kasları geliştirelim.
Sabah sessizliği...Ve bu sessizliği birbirleriyle yarışırmışçasına bozan martılar.Güneş doğmak üzere.Güneşin doğacağı yer şimdiden kızıllaştı.
Uzman psikolog Serap Altekin televizyonun çocuklar ve toplum üzerindeki zararlı etkilerinden, medyanın ve ebeveynlerin üstüne düşen görevlerden bahsediyor.
Manevi Ticaret ayları
Çünkü onlar, kuşku verici bir tereddüt içinde idiler. (Sebe' Suresi, 54)
Namaz, oruç ve çalışmak fiillerini yan yana yazsam ve bu üç ibadeti önem sırasına göre sırala desem nasıl sıralarsın.
Aklı başında olan insan, ne dünya umûrundan kazandığına mesrur ve ne de kaybettiği şeye mahzun olmaz.

Bir Söz


Ey insan, düşün! Sen alâ küllihal öleceksin. Eğer nefis ve şeytana tabi isen, senin komşuların, belki akrabaların senin şerrinden kurtulmak için mesrur olacaklar.lemalar.