Prof. Dr. Derya Karadeniz, Türkiye'de uykusuzluk oranının yüzde 15 olduğunu, 100 insandan 15'inin uykusuzluk hastası olduğunu söyledi.
Tırnak Kesme Usulü
"Günübirlik tüketim için üretilen ekmekte sadece un, su, maya ve tuz kullanılıyor. Bu ekmekte hiçbir katkı maddesi olmaz."
102 yaşındaki Fatma Açlan, bu davranışıyla da gençlere örnek olmaya çalışıyor
'Elif, Lâm, Mîm' diyor ki bana: Hayat bazen şifrelidir. İkinci bir dikkat, bir odaklanma, ısrarlı bir nazar ister. Okutmaz hemen kendini.
İNSAN, Cenab-ı Hakk'ın böyle antika bir san'atıdır ve en nazik ve nazenin bir mu'cize-i kudretidir
Sevdiklerimizi tüketmeden, hızla akıp geçen zaman içerisinde ömrümüzü tüketmeden, kendi değerimizi tüketmeden; geleneklerimizi, kültürümüzü tüketmeden, teşekkür etmenin zamanı geldi de çoktan geçiyor…
Hayat, katı gerçeklerin yapbozu. Herkes kendi yapbozunu dizerken ortaya çıkacak resim baştan bilinmiyor. Gerçi tablo belirginleşmeye başladığında yaşam, sert rüzgâr önünde mi yoksa meltem ferahlığında mı olacak az çok anlaşılsa da çıkacak kasırgalar öngörülemiyor.
FETÖ'nün darbe girişimi gecesinde "ilk kahraman şehit" olarak tarihe adını yazdıran koruma astsubayı Bülent Aydın'ın eşi Şahnaz Aydın, o anları anlattı.
İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Önal, 10 yıllık çalışmasının sonucunda Malatya'nın hüdayi, günkurusu ve kükürtlü kuru kayısısından un üretti.
Duvarlarınızı ya da odanızın belli bir yerini ışıklandırıp süslemeye ne dersiniz?
Kur'an bir kitaptır, evet, doğru. Fakat yalnızca bir kitap değildir. Bir mürşiddir o. Hem de hayatının her yerinde, her an'ında, her olayında bir mürşid.
Her üçü de insanı tedirgin eden üç kelime: Fakirlik, hastalık ve ölüm. Fakirlik… Bir düşünelim… Elde avuçta harcayacak paran yok. İmkânın yok. Maddi anlamda dünyaya daha dar bir pencereden bakıyorsun.
Diyanet İşleri Başkanlığınca kurulan ve her yönüyle Hazreti Peygamber'in (asm) hayatını anlatacak Risalet Radyo, yayına başlamak için gün sayıyor.

Bir Söz


 

Resulullah (sav) menfi bir söze şöyle derdi

Bismillahirrahmanirrahim

Hz. Aişe (ra) anlatıyor: "Resulullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

“Resulullah (sav) bir adamdan kendisine menfi bir söz ulaştığı vakit:
“Falan niye böyle söylemiş?” demezdi. Fakat:
“İnsanlara ne oluyor da şöyle şöyle söylüyorlar?” derdi.

(Ebu Davud, Edeb 6)