Hasan El-Benna’dan Gençlere Tavsiyeler
Yusuf okulların tatil olmasıyla birlikte köyde yaşayan dedesinin yanına gitti.
Osmanlı saray mutfağının vazgeçilmez damak tatlarından biri olan badem ezmesi, çeşitli meyvelerin minyatürü şeklinde renklendirilerek üretilmeye başlandı.
Adana'da aynı aileden üç kişinin konserveden yaşamını yitirdiği iddiaları üzerine uzmanlar ev yapımı sebze konservelerinin sağlık açısından tehlikeli olabileceğine dikkat çekiyor.
"Buğdayın atası" olarak nitelendirilen siyez buğdayından yapılan ürünler, son dönemde yoğun talep görüyor.
“(İnsan) Allah’ın (onu) gördüğünü bilmiyor mu? (Alak Suresi-ayet 14)
Hristiyan bir ailede doğup büyüdükten sonra İslam'ı seçen Kepler, namaz kılmayan, oruç tutmayan ama Allah'a inanan bir Müslümanla tanışması sayesinde...
Geleneksel olarak şirketlerin çalışanlarından çok fazla özveri beklediği Japonya'da hükümet, üst sınır belirlemeye karar verdi
sorularlaislamiyet.com başta olmak üzere, bütün internet sitelerimizde yer alan video örneklerinin yer aldığı islamiyet.tv yayına başladı
İndirilenlerin tamamına iman et arkadaşım. Öncekilere ve sonrakilere... Onlarla, yani sürecin tamamına bakmakla, sen de tamam olacaksın.
20 nisan 571’de doğan nur !
Arkada bıraktığın yıllara bir bak... Namazla arkadaş olabildin mi? Kaç gün, kaç vakit?
“RABBEN” DUASINI HİÇ BÖYLE DÜŞÜNMÜŞ MÜYDÜNÜZ?

Bir Söz


Ey nefsim ve ey arkadaşım! Aklınızı başınıza toplayınız. Ömür sermayenizi ve hayat kabiliyetinizi hayvan gibi, hatta hayvandan daha aşağı bir derecede şu geçici hayata ve maddi lezzetlere harcamayın.

Yoksa sermayece en üstün hayvandan elli derece yüksek olduğunuz halde, en aşağıda olanından elli derece aşağı düşersiniz.

Ris.Nur