İslam’da ailenin bu reisi, başına buyruk kimse değildir. Tam aksine reisi olduğu ailenin sorumluluklarını olanca ağırlığıyla yüklenen, geçimini temin etme görevini de omuzlarına alan kimse demektir;
Başörtüsü ve örtü bazı çevrelerce İslâmın simgesi olmadığı konusunda çarpıtılmak istenmektedir. Politik, siyasî simge gibi suçlamalarla Müslüman kadın örtüsünden dolayı mağdur edilmektedir.
Demek ki, geçimli olmak iyi bir insan olmanın vazgeçilmez şartıdır. Bu kural kadın erkek herkesi içine alır.
Her fırsatta birlikte kitap okumalı; Peygamber Efendimizin hayatını ve hadislerini birlikte okuyup onu kendilerine örnek almalıdır.
Rengarenk bir küp düşünün. Bu küp ile milyonlarca kişiye küçük bir gösteri yapacağız.
Hz. Peygamber: “Şu bir gerçek ki yaşlılar cennete gitmezler” buyurdu ve (namaz vakti olduğu için) namaz kılmak için camiye gitti.
Hz. Hatice ile evleninceye kadar binbir meşakkat ve zahmet içinde hayat sürmüştü.
Avret, kadında (el yüz hariç) bedenin tümüdür.
İslamiyet kişiyi fitne ve fesada sürükleyen görüntü, davranış ve hallere karşı koruyucu tedbirler alır.
NEREDEN BAŞLASAM BİLMİYORUM SÖZLERİME...Nereseyse 5 aydır buradayım. 5 Aydır ailemden uzakta...
ERKEĞİN HANIMI ÜZERİNDEKİ HAKLARI NELERDİR ?
Hz. Peygamber devrinde kadınların, çalışma hayatında, özel­likle özel beceri gerektiren el işlerinde faal olarak çalıştıkları anlaşılmaktadır.
Temelinde bir insanın başka bir insandan beklentisine dayanır.
Allah-u Teâlâ, hangileri daha güzel amel edecek diye, âdemoğlunu yaratıp, çeşitli şekillerle denemeyi, sınav etmeyi murad etmiştir.

Bir Söz


 

"Namaz Kılanın önünden Geçen Kişi, Bunun Vebalinin Ne Kadar Büyük Olduğunu Bilseydi, Yıllarca Beklerdi De, Bu Onun Için Daha Hayırlı Olurdu."

(Ebû Cüheym Radıyallahu Anh. Buhârî.Hadis-i Şerif)