HZ.HATİCE VALİDEMİZİN VEFAT YIL DÖNÜMÜ...
Temiz, sağlıklı ve güzel dişlere sahip olmak için sizlere evde kolaylıkla yapabileceğiniz tarifleri sıraladık. Bu tariflerle dişlerinizdeki plaklardan kurtulabilirsiniz.
Ramazan ayının gelmesi ile iftarda yenilebilecek en hafif tatlılar aranmaya başladı. Ramazan ayının incisi güllaç, iftardan sonra rahatlıkla tüketebileceğiniz hem hafif hem de yapılışı en kolay tatlılardan birisi. Peki güllaç nasıl yapılır?
Çin’de yapılan ve 400.000 kişiyi kapsayan bir çalışmada yumurta tüketimi ile kalp hastalıkları arasındaki ilişkiye bakılmış.
Mardin'in Derik ilçesinde yaşayan ve çevresinde 'hayat tamircisi' olarak tanınan Hasan Kızıl, kendi imkanlarıyla yaptığı yürüteç ve protezlerle 300 hayvanın yürümesini sağladı.
Güney Amerika Nur Talebelerinin müjdeli mektubu (Foto temsili)
Çorum'un yöresel lezzetleri arasında bulunan, geçmişte özel günlerde yapılan bir kurabiye olan "ağız tadı", kentteki tarihi bir konakta hala geleneksel usullerle hazırlanıyor.
Gazze Şeridi'ndeki İsrail katliamında şehit olanların sayısı artıyor
Zonguldak'ta pembe rengi, aroması ve kokusuyla eşsiz özelliklere sahip Osmanlı çileği, ilk ürünlerini vermeye başladı.
Eşini 11 yıl önce kaybeden Fatime Yikit, 7 çocuğundan sağlıklı olan iki kızının da desteğiyle, beş engelli evladına hem annelik hem babalık yapıyor.
Sivas'ta yaşayan görme engelli Güler Kızıl, Kur-an'ı Kerim'i gözlerini kaybetmeden önce öğrendi. Şimdi düzenlenen kursta, Kuran-ı Kerim öğretiyor.
Edirne'nin Havsa ilçesine bağlı "Osmanlı" Köyü, köftesiyle ünlü. Köyde yetişen küçükbaş ve büyükbaş hayvanların etlerinin lezzeti, köfteyi aranan bir tat haline getiriyor.
Genç Çiftçi Projesi'nden faydalanarak arıcılığa başlayan İzmirli Abdullah ve Meral Akkın çifti, yılda 300 bin lira gelir elde ediyor.

Bir Söz


Elhamdü lillâhi alâ dini’l-İslâm ve kemâli’l-îman.

Bize ihsan ettiği İslâm dini ve mükemmel iman nimeti sebebiyle Allah’a hamd olsun.

Ikinci Söz