Gaziantep genelinde eşini kaybeden anne ve çocuklarına ulaşmak için kurulan merkez, umut oluyor.
Türk astrofizikçi Burçin Mutlu Pakdil ve ekip arkadaşları, Dünya’ya yaklaşık 359 milyon ışık yılı uzaklıkta olan bir galaksi keşfetti.
Van'da bir grup bayan öğretmen, teneffüs ve öğle aralarında ördükleri atkı ve bereleri başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerine hediye ederek, motive olmalarına katkı sağlıyor.
Toplumsal barış ve bireysel huzur, çağımızda ‘beklene­nin aksine’ iyi durumda değildir. Depresyon son dönemler­de tehlikeli boyutlara ulaşmaktadır.
Diyarbakır‘ın Lice ilçesinde açılan kursta, terör mağduru kadınlara tecvitli Kur’an-ı Kerim eğitimi veriliyor.
Bilecik‘in Pazaryeri ilçesinde yaşayan konuşma engelli 63 yaşındaki İbrahim Yörük, kar ve buz nedeniyle araçlara geçit vermeyen yollarda atlı kızakla taşımacılık yaparak ekmeğini çıkarıyor.
Van'da bir lisede başlatılan "Her Sınıfın Bir Fakir Ailesi Var" adlı proje kapsamında öğrencilerin evlerinden getirdikleri gıda malzemeleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.
Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, darbe gecesindeki ayrıntıyı anlattı
Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün makamına koyulan bomba ile şehit edilmesinin üstünden yaklaşık 50 gün geçti. Şehadetiyle tüm Türkiye’yi hüzne boğan Muhammet Fatih Safitürk’ün Sakarya’daki baba ocağını ziyaret ettik.
Çıkan yangında evi küle dönen Tokatlı Aydın Dursun, yardım için verilen yastıkta bin lira buldu. Dursun duyarlı bir davranış sergileyerek parayı Kaymakamlığa teslim etti.
Kocaeli'deki Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde temizlik işçisi olarak çalışan Ramazan Akgül, hastane otoparkında bulduğu 7 bin 200 lirayı sahibine ulaştırdı.
Kanada‘nın Montreal kentinde lokantası olan Müslüman bir işletmeci, parası olmayanlara ücretsiz yemek veriyor.
İçinde yaşadığımız dünyanın bize ödettiği bedellerden biri de giderek azalan ve içi boşalan komşuluk ilişkilerimiz. Hızlı yaşam kültürü içinde evlerimiz ve işyerlerimiz arasında mekik dokuyor, önümüze çıkan dost, akraba ve komşularımızı görmezden geliyoruz.
Alınan bilgiye göre, Uşak Şekerevleri mevkinde kar temizliği yapan belediye işçisi yapan Recep Gündüz, yerleri süpürürken bulduğu 20 bin lirayı belediye yetkililerine teslim etti.

Bir Söz


"Kusur bulmak için bakma birine, bulmak için bakarsan bulursun.. Kusuru örtmeyi marifet edin kendine.. İşte o zaman kusursuz olursun.." [Hz. Mevlana]